Komponista Kārļa Lāča simfonija “Krusta ceļš” Lieldienu laikā izskanēs Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”. Tās atskaņošana paredzēta Zaļajā ceturtdienā, 6. aprīlī, pie klavierēm esot pašam komponistam.

Koncertā piedalīsies arī Valsts akadēmiskais koris “Latvija” ar diriģentu Māri Sirmo, Liepājas Simfoniskais orķestris, bet dziedās soprāns Jolanta Strikaite-Lapiņa.

Šī Kārļa Lāča simfonija savu pirmatskaņojumu piedzīvoja jau 2015. gadā. Tieši Māris Sirmais bijis šī darba radīšanas iniciators, kam ar Kārli Lāci jau vairākkārt veidojusies veiksmīga radošā sadarbība.

“Tās ir semiotiskas pārdomas par Krusta ceļa laikmeta un personības pretstatu griezumā,” par simfoniju stāsta Kārlis Lācis. “Krusta ceļš kā ilustratīvs Kristus dots piemērs – metafora, kurai lemts palikt baznīcas sienās. Kāpēc cilvēkam vajag Pestītāju? Vai tāpēc, lai pārliktu atbildību no sevis uz kādu, kas, cerams, atnāks kā Glābējs? Cik daudz ir to vientuļo vilku, kas ar rētās saplosītu miesu apstāsies un sadzirdēs dvēseles balsi? Cik būs pārmainītu cilvēku? Vai es esmu Dievam tuvu vai viņam mani vēl jāsasauc?”

Viendaļīgo koncertu ievadīs Gustava Mālera “Adagietto” no Piektās simfonijas.

Foto: Liepājas simfoniskais orķestris/publicitātes foto

Artūrs Andžs
Artūrs ir ar 25 gadu ilgu pieredzi mediju vidū. Darbojies kā redaktors lielākajos Latvijas medijos - sākot ar “Apollo” portāla ienākšanu interneta mediju vidē 2000. gadā, vēlāk laikrakstā “Diena” un citviet, kā arī sabiedriskajos medijos - Latvijas Radio Ziņu dienestā, televīzijās. Ilgāku laiku viņa balsi varēja dzirdēt Radio Marija Latvija viļņos. Ilggadēja pieredze teksta autora jeb, kā moderni teikt, “kopīraitera” arodā, arī sabiedrisko attiecību, digitālā mārketinga un tulkotāja darbā. Izglītojies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, bet arvien uzskata, ka turpina savas studijas caur dzīves rūdījuma skolu, un viens no vadmotīviem ikdienas gaitās ir: “Visa dzīve ir svētceļojums.” Saskarsme ar kristietību apjausta jau bērnībā, lai gan neviens ģimenē nebija kristīts. Gadu gaitā arvien stiprāk izjutis Dieva klātbūtni un aicinājumu sekot. Kristījies Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē. 2023. gadā vēlas atkal pilnībā izdzīvot svētceļojuma uz Aglonu burvību, veltīties žēlsirdības darbiem un vēl vairāk veltīt laiku ģimenei, kas nekad nevar būt par daudz. Patīk Latvijas daba, skriet maratonus un apceļot dzimto zemi.