IesakāmMūzikaZiņas

Lieldienu laikā izskanēs Kārļa Lāča simfonija “Krusta ceļš”

Komponista Kārļa Lāča simfonija “Krusta ceļš” Lieldienu laikā izskanēs Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”. Tās atskaņošana paredzēta Zaļajā ceturtdienā, 6. aprīlī, pie klavierēm esot pašam komponistam.

Koncertā piedalīsies arī Valsts akadēmiskais koris “Latvija” ar diriģentu Māri Sirmo, Liepājas Simfoniskais orķestris, bet dziedās soprāns Jolanta Strikaite-Lapiņa.

Šī Kārļa Lāča simfonija savu pirmatskaņojumu piedzīvoja jau 2015. gadā. Tieši Māris Sirmais bijis šī darba radīšanas iniciators, kam ar Kārli Lāci jau vairākkārt veidojusies veiksmīga radošā sadarbība.

“Tās ir semiotiskas pārdomas par Krusta ceļa laikmeta un personības pretstatu griezumā,” par simfoniju stāsta Kārlis Lācis. “Krusta ceļš kā ilustratīvs Kristus dots piemērs – metafora, kurai lemts palikt baznīcas sienās. Kāpēc cilvēkam vajag Pestītāju? Vai tāpēc, lai pārliktu atbildību no sevis uz kādu, kas, cerams, atnāks kā Glābējs? Cik daudz ir to vientuļo vilku, kas ar rētās saplosītu miesu apstāsies un sadzirdēs dvēseles balsi? Cik būs pārmainītu cilvēku? Vai es esmu Dievam tuvu vai viņam mani vēl jāsasauc?”

Viendaļīgo koncertu ievadīs Gustava Mālera “Adagietto” no Piektās simfonijas.

Foto: Liepājas simfoniskais orķestris/publicitātes foto

Artūrs Andžs
Artūrs ir Tuvumā.lv redaktors