AttiecībasZiņas

Linda Matisone pēc Saeimas balsojuma par partnerību vērsusies pie valsts prezidenta ar rosinājumu par tautas nobalsošanu (+ VIDEO, papildināts)

9.novembrī Saeima galīgajā lasījumā ir atbalstījusi ieviest Latvijā jaunu tiesību institūtu – partnerību. Reaģējot uz balsojumu, opozīcijas deputāte Linda Matisone (”Apvienotais saraksts”) grasījās Saeimā savākt nepieciešamos 34 deputātu parakstus pieprasījumam Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam neizsludināt likumu grozījumus un aicināt tos nodot tautas nobalsošanai, rakstīja delfi.lv. Tās pašas dienas LTV raidījumā ”Panorāma” valsts prezidents Edgars Rinkevičs apliecināja, ka jau saņēmis 34 deputātu parakstītu lūgumu apturēt likuma grozījumus, tāpēc ”Tagad viss ir vēlētāju rokās”.

Partnerības ieviešanu, izdarot grozījumus Notariāta likumā, ceturtdien atbalstīja 53 deputāti. Tieslietu ministrija iepriekš informēja, ka šāds tiesiskais regulējums ir nepieciešams, lai izpildītu Satversmes tiesas 2020.gada 12.novembra spriedumu. 

Deputāte Linda Matisone jau 2.novembrī izteicās, ka jautājums par to, vai Latvijā nepieciešams ieviest partnerību, ir lemjams referendumā ar tautas nobalsošanu, “nevis- politiskajā tirgū. Vienas partijas nodevība un pārdošanās nedrīkst ietekmēt sabiedrībai tik būtisku un svarīgu jautājumu. Šis ir vērtību jautājums, kuram jāstāv pāri partiju interesēm un politiķu meliem.”
Interesanti, ka Linda Matisone atklāti par savu personīgo dzīvi, laulību ar Jāni Jēkabsonu, stāsta raidījumā ”Laulība – laimīgi līdz mūža galam?”.

Ar pārdošanas gēnu un “glābšanas riņķi” no Dieva. Intervija ar uzņēmēju Lindu Matisoni (2018)

Publikācijā atspoguļotie viedokļi 
nav uzskatāmi par kristīgā medija “TUVUMA.lv”
 vai nodibinājuma "Kristīga dzīvesveida izpētes fonds" 
oficiālo nostāju. 
Ja Tev patīk Tuvuma.lv darbs, 
atbalsti mūs! 
Konta numurs: LV50HABA0551040282926
Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv