Mātes dienas konkurss ģimenēm! Špikerim – Driksnu ģimenes video par bērnu audzināšanu


858
Izsludinām Mātes dienai veltītu konkursu “Bērni – Dieva tuvumā”! Kristīgās ģimenes, kurās ir vismaz viens nepilngadīgs bērns, aicinām uzrakstīt stāstiņu vai arī nofilmēties. Stāstā vai video materiālā ir jāatbild uz jautājumiem: “Cik bērnus audzinām? Kā mēs iepazīstinām bērnus ar Dievu? Kādus Dieva principus un vērtības vēlamies iemācīt saviem bērniem?” Stāsts, video fails vai saite uz video līdz 7. maijam jānosūta uz e-pastu redakcija@tuvuma.lv vai jāatsūta uz medija “Facebook” lapu.

Balvas un konkursa nosacījumi

Lai pretendētu uz balvām, dalībniekiem jāseko “Tuvuma.lv” lapai sociālajā tīklā “Facebook”. Labākie video un stāsti pēc redaktoru izvēles tiks publicēti medijā “Tuvuma.lv” un “Facebook” lapā. Žūrija izvēlēsies divus iedvesmojošākos darbus, un sadarbībā ar konkursa atbalstītāju, izdevniecību  

dāvināsim vērtīgas grāmatas:

stāsta autoram “Ilustrēto ģimenes Bībeli” un video autoram “Bībeles lasītāja rokasgrāmatu” (attēlā).

Savukārt visi dalībnieki piedalīsies izlozē ar balvu — mūziķu Jāņa un Ilzes Driksnu personīgi parakstītu grupas “My Radiant U” albumu “The city of Love” (attēlā). Mūzikas albums šogad tika izvirzīts mūzikas ierakstu gada balvai ”Zelta Mikrofons 2017” nominācijā ”Pop mūzikas albums”.

Pat, ja Tu neiesaistīsies konkursā, aicinām dalīties ar šo ziņu sociālajos tīklos, tādējādi par
konkursu uzzinās lielāks skaits kristīgo ģimeņu, kas ar saviem radošajiem darbiem varēs iedrošināt cita citu.

Iedvesmai – Driksnu ģimenes video stāsts

Konkursa dalībnieki var iedvesmoties no grupas “My Radiant U” mūziķu Ilzes un Jāņa Driksnas video stāsta par savu trīs bērnu audzināšanu.

Video intervijā viņi ”TUVUMĀ” filmēšanas grupai pastāstīja, kā bērni iepazīst Dieva principus un kā paši izrāda iniciatīvu garīgi augt.

“Bērni ir mūsu mazais misijas lauks,” atzīst Ilze. Iepazīstināt viņus ar Dievu – tas ir vecāku pienākums. Driksnu ģimenē, piemēram, tiek mācīts lūgt piedošanu pēc strīda. Kad sāp sirds, ikviens tiek uzklausīts.

Zemāk galerija ar ģimenes foto no personīgā arhīva

“Kristīgās vērtības daudz svarīgāk ir izdzīvot, nekā pateikt,” turpina Jānis. Kad bērns uzdod kādu jautājumu, var kaut ko arī pastāstīt par vērtībām. Bet ikdienā bērni tās novēro savu vecāku rīcībā. Ja kādā ģimenē stāstītu par Dieva mīlestību un rūpēm, bet tajā pašā laikā bērni tiktu atstāti novārtā, viņiem rastos neizpratne: kā lai saprot Dieva rūpes, ja nejūtam gādību no vecākiem?…

Ilze un Jānis priecājas, ka bērni jau paši izrāda iniciatīvu gan lūgties par savām vai citu vajadzībām, gan arī pateikties par saņemto Dieva žēlastību.

Video intervijas pirmo daļu, kurā Driksnu pāris stāsta par savu iepazīšanos un laulības dzīvi, skaties šeit.

(Videooperatori Jānis Skulme, Mārtiņš Zeltiņš, montāža Jānis Locs, intervēja Aija Volka.)