IesakāmPersonasVideo

Misionārs Patriks Brandes, kurš nekautrējas muzicēt ielās (+ VIDEO)

19.aprīlī Rīgas Mateja baptistu baznīcā notiks mūziķa un misionāra Patrika Brandes koncerts un lūgšanu vakars, atklājot ikgadējo notikumu – Misijas dienas – , kas pulcēs kristiešus no Latvijas un citām valstīm ar aicinājumu liecināt par Jēzu, dodoties misijas braucienos vai arī jebkuros citos veidos.  Par Patrika personību aicinājām pastāstīt viņa draugu un mūziķi Kasparu Ezeriņu, kā arī sazinājāmies ar viņu pašu.

Patriks ir uzaudzis Nīderlandē, kristīgā ģimenē- no protestantu vides. Bērnībā bijušas nopietnas veselības problēmas, līdz ar to nācās mācīties specializētās skolās.

”Es biju atšķirīgs. Ļoti novērtēju tos, kuri pieņem citādo un netiesā citus,” atklāj Patriks.

 

Pat būdams kristietis, Patriks tomēr ilgu laiku neguva savai dzīvei piepildījumu. ”Es mācījos par tirgotāju. Pārdevu dārgas drēbes- Armani, Versace u.c. zīmolus. Bet neredzēju tam jēgu. Es jutos kā aktieris, nevis es pats. Vienu nedēļu gadā piedalījos vasaras nometnes rīkošanā, kur iepazinos ar savu topošo sievu. Šajās nometnēs jutos pavisam citādi- kā savā ādā. Mēs ar Mariettu vēl neko nezinājām par to, ka būsim misionāri. Biju kā Jona (no Vecās Derības- red.), kurš ilgu laiku pretojās Dieva aicinājumam,” vaļsirdīgi atzīst Patriks.

Tad pēkšņi darba vieta bankrotējusi, kļuvis par bezdarbnieku. Ieraudzījis sludinājumu par iespēju mācīties organizācijas ”Jaunatne ar misiju” mācekļu skolai (Discipleship training school), nolēmis pieteikties. ”Citreiz pieņēmu lēmumu tikai apstākļu dēļ, bet šis bija pirmoreiz mans lēmums,” teic Patriks. Skolā iemācījies atpazīt Dieva balsi savā dzīvē. Mācījies arī, kā strādāt ar bērniem un jauniešiem programmā ”PCYM” (Principles in Child and Youth Ministry). Studējis vēl mūziku dažādās mācību iestādēs.

”Tā ir aizraujoša sajūta, kad saproti, ka Dievs aicina pārcelties atkal uz citu vietu. Kad atstāj pagātni, paļaujies uz Dievu. Atdod savas bailes Viņam, un ieplūst miers.

Dievs man ir dāvinājis iespēju ceļot uz tik dažādām valstīm. Aicinājums ir gan man, gan sievai, gan arī bērniem. Arī mana 11 gadus vecā meita skolasbiedriem stāsta par Dievu,” atklāj Patriks.

Viņš dzīvojis Dienvidāfrikā, Beļģijā, Velsā, devies arī uz Indiju, Itāliju u.c., šobrīd ar ģimeni dzīvo Skotijā. Ģimenē aug trīs bērni- divas meitas un dēls. Vecākā meita piedzima Dienvidāfrikā, nākamie divi bērni- Beļģijā.

 

Patriks ar ģimeni

Abi ar sievu ir misionāri no organizācijas “Jaunatne ar Misiju”. Organizējuši daudzas bērnu nometnes, tostarp Latvijā piedalījušies ”Jaunatne ar Misiju” kalpošanā-  ”Ķēniņbērnos”. ”Patrikam ir dedzīga sieva un jauki bērni. Viņi visi arī reizēm muzicē kopā. Vienreiz Kuldīgas rumbā viens no bērniem pazaudēja kurpi, tādēļ Patrikam ir arī dziesma par kurpi,” stāsta Kaspars Ezeriņš. Pirmie iespaidi Latvijā ģimenei bijuši ”Let’s go to Aloja” festivālā.

Viens no Patrika darbības laukiem ir vadīt meistarklases, kurās apmāca jaunos mūziķus, kā rakstīt dziesmas, aranžēt un vadīt mūzikas grupu. Dalībnieki paņem līdzi savus instrumentus, var iepazīstināt ar savām kompozīcijām. Patriks konsultē, kā risināt problēmas, ar kurām sastopas mūziķi- lai labāk saspēlētos. Jau trīs gadus Latvijā darbojusies Baltijas vasaras ”Pielūgsmes Kalpošanas Skola” (GoDeeper School of Worship), kurā Patriks bijis viens no pedagogiem apmācībām, kā sacerēt dziesmas. Šovasar skola notiks no 7. jūlija līdz 18. augustam, kurā atkal piedalīsies Patriks ar visu ģimeni. Aicināti piedalīties jaunieši, īpaši vecumā no 16 līdz 24 gadiem, teic Kaspars Ezeriņš.

Zemāk video, kurā Patriks stāsta par procesu, kā sacer dziesmas (no 2:49)

 

Patriks un Kaspars

Patriks ir Kasparam ”ļoti labs un sirsnīgs draugs. Viņam ir patiesi laba humora izjūta, tik daudz interesantu misijas braucienu stāstu. Viņš ir ļoti viesmīlīgs un devīgs, viņam patīk iedrošināt cilvēkus. Man patīk ar viņu kopā spēlēt- skumji, ka šogad netieku uz Misijas dienām. Ļoti patīk, ka Patriks koncertos starp dziesmām uzrunā cilvēkus. Viņš mēdz izaicināt ļaudis, piemēram, var likt dejot, vai arī pats sāk spontāni dejot.” Arī Kaspars ir misionārs. Šobrīd atrodas Betlēmē,  kur gatavojas uzņemt svētceļniekus no Latvijas, kas arī ir viena no viņa misijām- organizēt neaizmirstamus svētceļojumus un muzikālus lūgšanu braucienus uz Izraēlu, lai palīdzētu dalībniekiem atjaunot savu ticību un iedegties dziļākā līmenī.

Kaspars ar Patriku iepazinās 2012.gadā Beļģijā, kad Patriks ar sievu šajā valstī darbojās kā misionāri.

”Tajā laikā lidojumi uz Izraēlu bija izdevīgāki no Briseles un bieži mani misijas ceļi bija no Īrijas caur Angliju uz Izraēlu, piestājot Briselē, vai arī otrādāk.  Viesojoties Briselē  kā tranzītpilsētā, mēs ar Patriku kopīgi muzicējām,” stāsta Kaspars.

Patriks septiņus gadus Briselē bija arī ielu muzikants pie centrālās Briseles stacijas, kā arī dibināja grupu ”The Sunshine Remedy”, kas spēlē regeja un džeza stila mūziku. Patriks ir grupas solists. Spēlējuši dažādās kafejnīcās, festivālos. Agrāk regulāri organizētas improvizācijas jeb jamm sesijas. Lai arī Patriks tagad dzīvo Skotijā, ar grupas biedriem šad un tad tomēr kopā uzspēlē. Dzīvodams Skotijā- dažas jūdzes no Glāsgovas- Patriks arvien iesaistās jamm sesijās, kā arī sniedz autormūzikas koncertus. Muzicē gan regeja, gan soul mūzikas stilos.

Zemāk video no muzicēšanas XFM radio Lietuvā

Kad Patriks dzīvoja Dienvidāfrikā, kāds draugs viņam reiz ir teicis: “Nav svarīgi, vai tu spēlē savas dziesmas 1000 cilvēkiem vai vienam, vienkārši dziedi vienmēr kā Tam Kungam.” Par šīs atziņas nozīmību varējis pārliecināties, kad kopīgi ar Kasparu Ezeriņu rīkojuši koncertu Briselē. Patrika mājaslapā lasāms, ka abi saaicinājuši visus viņu draugus, iedeguši sveces, sagatavojuši kafiju un iekārtojuši kafejnīcu, cik vien iespējami mājīgu. Neviens no viņu draugiem nav atnācis, izņemot kādu afgāņu bēgli Zahimu un vēl kādu vīrieti, kurš tobrīd šķietami traucējis.

Zahims viņus ielūdzis uzspēlēt kādā katoļu baznīcā Briseles centrā, kur viņš tobrīd mitinājās kopā ar 30 afgāņu draugiem.

Reiz tur nakšņojuši pat 400 bēgļi. Savukārt otrs vīrietis- grupu ”ACDC” un  ”Pink Floyd” fans- ,  vēlējies klausīties slavētājus ilgāk par pusnakti…

Zemāk video- koncerts afgāņu bēgļiem, kas mitinās katoļu baznīcā

 


IESAKĀM

19.aprīlī Rīgas Mateja baptistu draudzē Misijas dienu ietvaros kopā ar Patriku uzstāsies saksofonists Stīvs  Nelsons (Steve Nelson) no Skotijas, trīs mūziķi no Latvijas – basģitārists Māris Orehoff, pianists Uldis Iļjins un bundzinieks Jānis Ragels, kā arī viesis no Beļģijas – Bernards Duformonts (Dufourmont) ar elektrisko ģitāru.

 

Materiāls tapis ar nodibinājuma ”Partneri” atbalstu.