Iesakām

Festivāls un konference bērniem- lai Jēzus gaisma caur viņiem spīd (+ VIDE0)

14. aprīlī kristīgajā centrā “Prieka Vēsts” no plkst. 13:00 notiek ikgadējais bērnu festivāls ”Mūzikas Spārni” ar slavēšanu, dziesmu konkursiem un bērnu konferenci ar vadmotīvu”SPĪDI”. Lai arī tas notiek vienā konkrētā kristiešu draudzē, aicināti piedalīties arī citi interesenti. Kā mums stāstījuši bijušie dalībnieki, vairāku mēnešu garumā bērni no dažādām Latvijas draudzēm gatavo dziesmu programmu, prasības no pedagogiem esot augstas- lai izpildījums būtu gana profesionāls. Vēlāk ir nopērkami CD ieraksti. Kā jau festivālam piederas, bērni var mieloties ar popkornu un sagaidāmi citi prieki. Bet pāri visam- mērķis bērniem pastāstīt par Jēzu.  Pārpublicējam informāciju par pasākumu, ko ”TUVUMĀ” redakcijai iesūtīja draudzes biroja vadītāja Vineta Mozumača.

Aija Volka, ”TUVUMĀ” galvenā redaktore

Jau tālajā 2003. gadā dzima ideja par Bērnu kristīgās mūzikas festivālu “Mūzikas Spārni”. Šogad festivāla vadmotīvs ir “SPĪDI”. Dievs katru bērnu ir radījis unikālu un apveltījis ar dažādām dāvanām, kuras paši bērni pamazām sāk atpazīt. Dievs grib, lai mēs katrs – gan liels, gan mazs – lietotu savus talantus un spīdētu, nesot Viņa gaismu tumsā. Tā kā bērni lielāko laiku dienas pavada skolā, tā ir vieta, kur viņiem ir jāspīd – reizēm tas ir viegli, bet reizēm ļoti, ļoti grūti. “Mūzikas Spārnu” konferencē viņus iedrošinās spīdēt un ieraudzīt, cik ļoti Dievs katru no viņiem mīl.

Programma:
13:00 – 14:30 Konference
Pārtraukums
16:00 – 17:30 Lielie slavēšanas svētki

Būs fizikas eksperimenti, teatrālas ainiņas, īpaši konkursi, izbraukums ar atraktīvo sporta skolotāju utt.

Dienas otrajā daļā slavēsim Dievu kopā ar vairāk nekā 200 bērnu kuplo Latvijas draudžu apvienoto kopkori, solistiem un pārsteiguma viesiem. Kora dalībnieki jau vairākus mēnešus dažādās Latvijas pilsētās cītīgi gatavojas.

Pārtraukumā paredzēti konkursi, eksperimentu šovs, smilšu darbnīcas, foto siena un citas radošas aktivitātes. Iespēja gardi iestiprināties kafejnīcā un iepazīties ar citiem svētku dalībniekiem. Pasākuma laikā būs pieejama telpa arī pašiem mazākajiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Zelmeņu ģimene

Anita Jansone-Zelmene, viena no pasākuma dalībniecēm un rīkotājām:

“Mūsu ģimenei “Mūzikas Spārni” ir lieli svētki, kuros paši arī piedalāmies. Tie ir svētki visai ģimenei, bet, jo īpaši bērniem. Kad tie beidzas, tad ejam mājās ļoti, ļoti laimīgi no piedzīvotās Dieva klātbūtnes, no padarīta darba sajūtas un no piedzīvotajām sajūtām. Ir tik patīkami, ka “Mūzikas Spārnu” sestdienas rītā jau no paša rīta draudzes namu piepilda bērnu balsis un soļu dipoņa. Kā priecīgi satraukti bērni, vecāki un skolotāji steidzas mēģināt, pucēties un posties. Vienmēr ir ļoti iepriecinājušas kristīgu autoru sacerētās oriģināldziesmas bērniem. Mēs tās dziedam mašīnā braucot, līdz ieiet dziļi prātā un sirdī, un atskan prātā ikdienā vajadzīgā situācijā. Jauninājums – konference bērniem ir kā svaigs ūdens malks jau ierastajā “Mūzikas Spārnu” notikumā.

Ikdienā strādāju par skolotāju un zinu, cik šodien nav vienkārši bērniem interesantā un saprotamā veidā paust dzīves atziņas. Konferences semināru komanda vienmēr atrod īsto prieku un humora devu; nopietnību un dziļumu Bībelē paustajām patiesībām.

Mierīga klausīšanās mijas ar kustību pauzēm. Gan mazs, gan liels var sev atrast un paņemt līdzi ikdienā satvertās atziņas. Kā ķirsītis uz kūciņas ir grandiozais bērnu slavēšanas koris, kad bērni vienojas kopīgā slavā Mūsu Kungam no dažādām Latvijas draudzēm. Bērnu enerģija un degsme zālē sanākušos skatītājus nespēj atstāt vienaldzīgus – var dziedāt, dejot un plaukšķināt Mūsu Kungam par prieku. Tajā vakarā debesīs ir liela ballīte, jo tik daudz bērnu atdod savas sirsniņas un dzīvi Jēzum. Jaunākais dēls, kuram 9 gadi, piedalās lielajā bērnu korī kā dziedātājs. Viņš vairāku mēnešu garumā ir cēlies agrāk svētdienu rītos, lai dotos uz mēģinājumiem. Mana 15 gadus vecā meita kādreiz dziedāja lielajā bērnu korī, tagad ar savām zināšanām un talantu dziedāt, palīdzēja mazajam bērnu korītim apgūt repertuāru. Mans vīrs kopā ar mūziķiem nodrošina labu muzikālu skanējumu visām dziesmām pasākuma laikā. Es – palīdzu, kur nepieciešams, kaut ko iesaiņot, parādīt, pieskatīt, sakārtot utt. Ko tas mums maksā? Katrs no kaut kā personīgi ir atteicies, lai sasniegtu rezultātu. Bērni no mazām dienām saprot kalpošanas patieso jēgu – ka dodot ir svētīgāk nekā ņemt.  Viņi arī zina, ka svētkiem jāgatavojas laicīgi un katram jāpieliek sava roka, lai tie būtu izdevušies. Pāri visam man sirdī ir liela pateicība Dievam, ka mani bērni mīl kalpot Dievam un līdzcilvēkiem. Un tomēr, kad svētki beidzas, tad ejam mājās ļoti, ļoti laimīgi no piedzīvotās Dieva klātbūtnes, no padarīta darba sajūtas un no piedzīvotajām sajūtām.”

3 gadus vecās Evelīnas Elizabetes mamma:

“Ar trīsgadīgo meitiņu nonācām Bērnu slimnīcas novērošanas nodaļā. Viņai bija ļoti augsta temperatūra. Kamēr gaidījām visas ārstu apskates, bērns labāk par mani zināja, kas vajadzīgs un ko darīt. Viņa man lūdza lasīt Bībeles Rakstu vietas (šo formulējumu acīmredzot iemācījusies svētdienas skolā), un ik pa brīdim lūgumu lasīt nomainīja uzaicinājums: “Mammīt, palūgsi?” Gan lasīšana, gan lūgšana gaidīšanas laikā bija daudz vērtīgāka kā iespējamo diagnožu domāšana, jo tas deva mieru un pārliecību, ka viss būs labi.
Gatavojoties “Mūzikas Spārniem”, telefonā biju “novilkusi” dziesmiņas, kuras meitiņai jāmācās. Ieslēdzu tās un, neskatoties uz temperatūru un nogurumu, viņa ne tikai klausījās, bet arī dziedāja līdzi.

Dzirdot, kā bērns atkal un atkal dzied, ka Jēzus viņu sargā gan dienā, gan naktī, un ka Viņa eņģeļi ir ap viņu no visām pusēm, šķita, ka Dieva klātbūtne kļūst taustāma.

Tas iedeva arī man, kā mammai, tik pat lielu mieru un pārliecību, ka Jēzus tiešām ir šeit mums blakus un sargā mūs, kāda bija meitiņai, dziedot šo dziesmu. Arī atveseļošanās notika pārsteidzoši ātri. Paldies Dievam par Viņa žēlastību!”

5 gadus vecās Loretas mamma: 

“Kādā ziemas vakarā, dodoties mājās no Bērnu dārza, gājām caur patumšu egļu aleju, sajutu, ka meitiņa stingrāk saņēma manu rociņu un teica :”Mammīt, dziedam “Jēzus sargā mani dienu un nakti.” Tā mēs visu ceļu līdz mājām dziedājām šo dziesmu. Es skaidri sirdī sapratu, ka mana meitiņa, sabijusies no tumšās alejas, neko man neteica par bailēm, jo saprata, ka tādā brīdī mūsu ierocis ir slavēšana, un bailes var uzvarēt ar dziesmu, kura atraisa drosmi un prieku.
Esmu tik priecīga, ka bērns pats zina, kā rīkoties grūtībās vai bailēs. Slava Dievam par spēcīgām dziesmām dažādām dzīves situācijām.”