AttiecībasIzpēte

Pandēmija kā termometrs — kas mums visdārgākais (+ APTAUJA)

”Vētras, epidēmijas un citas krīzes ir vajadzīgas! Kam? Mūsu iekšējam garīgajam cilvēkam. Tās kā termometrs parāda, uz ko pa īstam paļaujamies un kas mums ir visdārgākais,” tā koronvīrusa ‘Covid-19” izplatīšanos Latvijā un pasaulē komentē Karostas baptistu draudzes sludinātājs Mārcis Dejus.

Karostas baptistu draudzes sludinātājs Mārcis Dejus

Sludinātājs atgādina Rakstu Vietu:

”Jēzus māca:
Neviens nevar kalpot diviem kungiem: vai viņš vienu ienīdīs un otru mīlēs, jeb viņš vienam pieķersies un otru atmetis. Jūs nevarat kalpot Dievam un mantai. Tāpēc es jums saku: Nezūdaities savas dzīvības dēļ, ko ēdīsit un ko dzersit, ne arī savas miesas dēļ, ar ko ģērbsities. Vai dzīvība nav labāka nekā barība? un vai miesa nav labāka nekā drēbes? Skataities uz putniem gaisā: ne tic sēj, ne tie pļauj, ne tie sakrāj šķūņos, un jūsu debesu Tēvs tos baro. Vai tad jūs neesat daudz labāki nekā viņi?  Kurš jūsu starpā var ar zūdīšanos savam mūžam pielikt kaut vienu olekti?  Un kāpēc jūs zūdāties apģērba dēļ? Mācaities no puķēm laukā, kā tās aug: ne tās strādā, ne tās vērpj,  Tomēr es jums saku: ir Salamans visā savā godībā nav tā bijis apģērbts kā viena no tām.  Ja tad Dievs zāli laukā, kas šodien stāv un rītu tiek iemesta krāsnī, tā ģērbj, vai tad ne daudz vairāk jūs, jūs mazticīgie?  Tāpēc jums nebūs zūdīties un sacīt: ko ēdīsim, vai: ko dzersim, vai ar ko ģērbsimies?  Jo pēc visa tā pagāni dzenas; jo jūsu debesu Tēvs zina, ka jums visa tā vajag.  Bet dzenieties papriekšu pēc Dieva valstības un pēc viņa taisnības, tad jums visas šās lietas taps piemestas. Tāpēc nezūdaities nākošā rīta dēļ, jo rītdiena pati par sevi zūdīsies. Ikvienai dienai pietiek savu pašas bēdu.“
/Mateja evaņģēlijs 6:24‭-‬34/

Zūdīšanās, stress, raizes neko nedod. Pilnīgi neko. Ar to nevar nedz pagarināt savu mūžu, nedz sevi paēdināt, nedz apģērbt.

Jēzus aicina skatīties uz putniem. Izej ārā un paskaties gaisā uz putniem! Paskaties arī zemē uz zāli un puķēm. Dievs par to visu rūpējas, jo ne putni sēj, ne zāle strādā, bet acīmredzami dzīvo un pucējas. Tas būtu tāds parasts loģisks mierinājums, bet Jēzus aicina uz kaut ko vairāk — dzīties pēc Dieva Valstības. Kas tā tāda? No Tēvreizes atceramies, ka tā ir tur, kur notiek Dieva griba un prāts.

Mums, cilvēkiem, ir jāgrib, jālūdz un jādzenas savā dzīvē ikvienā jomā pēc tā, lai notiek Dieva prāts, ne mūsu.

Tad pēc Jēzus apsolījuma viss vajadzīgais mums tiks piemests. To darīs Dievs. Tā notiek Viņa Valstībā. Dievs par tevi rūpēsies, ja tu to gribēsi.

Lai Dieva miers ir tevī!”


APTAUJA:

Kas Tev ir visdārgākais?

Ko Tu dari, lai saglabātu mieru un paļāvību uz Dievu?

Pastāsti Instagram  https://www.instagram.com/tuvuma.lv/

vai raksti: redakcija@tuvuma.lv


Tuvumā.lv redakcija un nodibinājuma ”Kristīga dzīvesveida izpētes fonds” biedri un atbalstītāji izveidojām iekšējo aptauju par to, kāda ir mūsu rīcība Latvijā izsludinātās ārkārtas situācijas apstākļos. Iepazīstinām ar rezultātu:

  1. vietā: sekoju mediju ziņām un valdības paziņojumiem (9 balsis)
  2. vietā: neapmeklēju lielveikalus (8 balsis)
  3. vietā: cītīgi mazgāju rokas (7 balsis)
  4. vietā :   – regulāri lūdzos par savu un līdzcilvēku veselību (5 balsis) , neeju ciemos (5 balsis)
  5. vietā: pašizolācija (3 balsis) un eju pastaigās, izvairoties no cilvēkiem (3 balsis)
  6. vietā: strādāju no mājām (2 balsis)
  7. vietā: iepērku pārtikas rezerves (1 balss), meklēju atbildes Bībelē (1 balss), no rītiem vingroju (1 balss), palīdzu radiniekiem, kas grūtībās (1 balss), sniedzu atbalstu, sazinoties pa telefonu vai citos attālinātos veidos (1 balss), palīdzu draugiem, kas grūtībās (1 balss)

Vai un kā mainījusies Tava ikdiena?

Mārcis Dejus
Mārcis Dejus ir Karostas baptistu draudzes sludinātājs.