IesakāmVideo

SVARĪGI! Latvijā aizliedz visus pasākumus; dievkalpojumi skatāmi video formātā (papildināts)

Lai apturētu koronvīrusa ”Covid-19” izplatīšanos, cilvēku satikšanās iespējas klātienē Latvijā kopš 14. marta ir vēl stingrāk ierobežotas. Līdz Lieldienām ir aizliegti visi publiskie pasākumi un ierobežota arī neorganizēta pulcēšanās, nosakot, ka vienlaikus telpā drīkst uzturēties ne vairāk kā 50 cilvēki, sestdien nolemts Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē. Aizliegums attiecas arī uz dievkalpojumiem un citiem reliģiskiem pasākumiem.

Pildot pieņemto Ministru Kabineta rīkojumu, visi reliģiskie pasākumi, dievkalpojumi, ir jāatceļ, sākot no 15. marta.

Dievnami var būt atvērti individuāliem lūdzējiem, taču jāraugās, lai tajos vienlaicīgi neatrastos vairāk par 50 cilvēkiem. Tomēr ir ieteicams, lai cilvēki pēc iespējas uzturētos mājās.

17. martā Tieslietu ministrijā sanāksmē ar baznīcu pārstāvjiem panākta vienošanās par ierobežojumiem, kas jāievēro.

1. Dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros, bet nepulcina uz to draudzi, nav uzskatāma par reliģisko darbību pulcējoties [..].

2. Dievnami netiek slēgti individuāliem apmeklētājiem, tomēr reliģisko norišu vietās ir atļauts atrasties tikai tādam cilvēku skaitam, kas ļauj stingri ievērot sociālo distancēšanos, turklāt nepārkāpjot maksimāli noteikto cilvēku skaitu, kas ir 50 cilvēki vienlaikus. Ja dievnama platība nenodrošina atbilstošas distances ievērošanu 50 cilvēkiem, tad cilvēku skaits tiek attiecīgi samazināts.

3. Reliģiskās organizācijas publiski aicinās ticīgos “palikt mājās”, pēc iespējas atturoties no publisku vietu, tai skaitā, baznīcas apmeklējuma, reliģiskās darbības veikšanai izmantojot attālinātos dalības veidus. Jo īpaši tas ir attiecināms uz personām, kas atrodas riska grupā.

4. Tieslietu ministrija nodrošinās nepieciešamo atbalstu, lai reliģiskās organizācijas varētu veikt savu darbību, vienlaikus respektējot noteiktos ierobežojumus.

Romas katoļu Baznīcas Latvijā Bīskapu konferences paziņojums šeit.

LELB paziņojums šeit.

LBDS paziņojums šeit.


Latvijā no 17. marta tiks arī daļēji slēgtas robežas, pārtraucot pārrobežu pasažieru pārvadājumus pa sauszemi un gaisu. Latvijas iedzīvotājiem dotas divas dienas, lai pagūtu rast ceļu uz mājām, paziņojis Ministru prezidents.

Vēl pirms valdības jaunākā lēmuma vairāku draudžu vadība lēma nodrošināt dievkalpojuma tiešraides. Vairākās draudzēs jau regulāri bijusi iespēja sekot norisei attālināti. Tomēr, ņemot vērā visu pasākumu aizliegumu, problemātiska ir arī tiešraižu nodrošināšana.

Tuvākajās dienās apkoposim informāciju, kuras draudzes līdz šim piedāvājušas tiešraides vai video ierakstus no dievkalpojumiem un citiem pasākumiem. Aicinām iesūtīt informāciju redakcijai par notiekošo Tavā draudzē! Saziņai: redakcija@tuvuma.lv


 

IESAKĀM

  • Latvijas sabiedriskajā televīzijā, kanālā ”LTV1” iespējams noskatīties dievkalpojumus. 15. martā tiešraidē plkst. 12.00 šeit, arhīva ieraksti šeit.
  • 15.martā Radio Marija Latvija nodrošinās dievkalpojumu tiešraidi plkst. 8, 11, 16 un 18:00. 
  • Ar ”Latvijas Kristīgā radio” programmu varat iepazīties šeit.

VIDEO TIEŠRAIDES

  • No Tukuma luterāņu baznīcas tiešraide plkst. 11.00.
  • Video tiešraidi plkst. 12:00 Facebook un YouTube kanālos nodrošinās Siguldas katoļu draudze.
  • Liepājas baptistu Centra un Ciānas draudzes būs tiešraidē.

     

DIEVKALPOJUMU IERAKSTU ARHĪVS

Siguldas katoļu draudze 

Rīgas Lutera draudze http://tornakalns.eu/

Ventspils baptistu draudze http://vbd.lv/

Draudze ”Prieka vēsts” https://www.youtube.com/user/Priekavestslv
Pēdējoreiz papildināts 24.03.2020
Informācija tiks aktualizēta…

 

Ieva Birule-Bobinska
Ieva ir ''Tuvuma.lv'' pasākumu kalendāra veidotāja, Nicas ev.lut. draudzes locekle. Draudzē darbojas pamatā muzikālajā kalpošanā. Pēc diploma juriskonsults, pēc aicinājuma evaņģēlista sieva. Ikdienā strādā lietvedībā Liepājas Jūrniecības koledžā.