Izpēte

Rīgas domes vēlēšanas 2020. Kuri kristieši politiski sacenšas?

Ja pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām kāds no deputāta kandidātiem apgalvo, ka ir un būs ”vienīgais kristietis” vai ”vienīgais kristīgo vērtību aizstāvis”, tad tā nav patiesība. Izpētot visu konkurējošo partiju kandidātu sarakstus, ieraugāmi vairāki sabiedrībā aktīvi kristieši, pārstāvot teju visas konfesijas un priekšstatus par to, kā kristīgam dzīvesveidam vajadzētu ietekmēt politiskos un ekonomiskos procesus pilsētā. Turklāt visticamāk Dievam tic un Viņu mīl vēl vairāk kandidātu – neesam visiem personīgi prasījuši. Piedāvājam apkopojumu ar Tuvumā.lv redakcijas līdz šim ievērotajiem – kuri apliecinājuši publiski savu kristīgo pārliecību ikdienā vai kuru amatu apraksti liecina par saikni ar kristietību.

Ja mūsu rīcībā nav kāda būtiska informācija, ar ko vajadzētu papildināt apkopojumu, sazinieties ar mums, rakstot uz e-pastu: redakcija@tuvuma.lv – vai komentāru sadaļā.

Atgādinām, ka katram cilvēkam ir tiesības publiski neizpaust savus reliģiskos uzskatus, un mēs to respektējam!

Tuvumā.lv redakcija kā medijs un domubiedru kopums neaģitē par nevienu no partijām un nevienu no kandidātiem. Šīs publikācijas mērķis ir informēt un izglītot kristīgo sabiedrību, kliedējot iespējamos aizspriedumus vai dezinformāciju, saglabājot medija neitralitāti, redakcionālo un finansiālo neatkarību. Rakstam pievienoti arī pamanītie reklāmas rullīši, kurā tiek uzrunāta kristiešu auditorija – tomēr Tuvumā.lv redakcija distancējas no šiem aicinājumiem; atspoguļojums ir ar informatīvu mērķi.

Aicinām rīdziniekus būt pilsoniski aktīviem un atbildīgiem, un piedalīties vēlēšanās ar savu balsi!

Turpmākajā izklāstā uzskaitītas partijas, ievērojot ”Centrālās vēlēšanu komisijas” noteikto partiju numerāciju.

Politiskā partija “Alternative”

/mēra kandidāts Valērijs Petrovs/

  • Kandidāts Andris Gūtmanis ir Grebenščikova garīgās draudzes baznīcas darbinieks. 2013.gadā absolvējis Grebenščikova Garīgo skolu specialitātē ”vecticībnieku baznīcas kalpotājs, ticības mācības pasniedzējs”.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Latvijas Reģionu Apvienība

/mēra kandidāti Einārs Cilinskis un Edvards Smiltēns/

Kandidāts Einārs Cilinskis ir Rīgas Jēzus draudzes loceklis. Viņu savulaik esam pieminējuši arī saistībā ar Saeimas vēlēšanām šeit.

Ieva Brante apmeklē luterāņu draudzi Talsos. Viņu savulaik saistībā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām esam pieminējuši šeit.

Edijs Pipars ir biedrības ”Palīdzēsim viens otram” vadītājs.

Jurģis Klotiņš ir luterānis, nodibinājuma ”Baznīcu nakts fonds” valdes loceklis. Esam pieminējuši saistībā ar darbu Rīgas domē šeit. Viens no Tuvumā.lv rakstu autoriem.

Ārija Martukāne ir katoliete. Profesionālo audžuģimeņu apvienības “Terēze” valdes priekšsēdētāja, ģimeņu atbalsta centrs “Terēze” vadītāja, studē Latvijas Kristīgajā akadēmijā profesionālā maģistra studiju programmā “SUPERVĪZIJA”, 2015.gadā Latvijas Kristīgajā akadēmijā ieguvusi specialitāti ”karitatīvā sociālā darbinieka profesionālais bakalaura grāds”.

Baiba Bicēna ir invalīdu un viņu draugu apvienības ”Apeirons” klientu apkalpošanas operatore un Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas ”Sadzirdi.lv” valdes locekle.

Matīss Kempe ir draudzes “Prieka Vēsts” loceklis, Rīgas Celtniecības koledžas skolotājs, valdes loceklis biedrībā ”Asociācija Ģimene”. Esam pieminējuši viņu saistībā ar Saeimas vēlēšanām (iepriekš no citas partijas) šeit.

Partija “Gods kalpot Rīgai”

/mēra kandidāts Oļegs Burovs/

Oļegs Burovs ir pareizticīgais, raksta santa.lv.

Ainars Baštiks ir Rīgas Mateja baptistu draudzes mācītājs. Viņu esam pieminējuši saistībā ar darbu Rīgas domē šeit.

Pēteris Plakans ir evaņģēliskās kristiešu draudzes ”Kristus pasaulei” loceklis. Viņš piedalījies Tuvumā.lv diskusijā šeit.

Politiskā partija “KPV LV” (”Kam pieder valsts”)

/mēra kandidāts Ralfs Nemiro/

Trūkst informācijas.

Jaunā Saskaņa

/mēra kandidāts Tatjana Kargina/

Trūkst informācijas.

Attīstībai/Par!, “PROGRESĪVIE”

/mēra kandidāti Mārtiņš Staķis un Mārtiņš Kossovičs/

Mārtiņš Staķis ir luterānis, vadījis televīzijā raidījumu ”Saknes debesīs”.

Iveta Ratinīka ir savulaik pieminēta saistībā ar darbu Rīgas domē šeit.

Laima Geikina ir Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes vadošā pētniece, profesore; Teoloģijas Fakultātes biedrības valdes locekle. Piedalījusies Tuvumā.lv diskusijā šeit, saistībā ar kandidēšanu Eiropas Parlamentā šeit, kā arī minēta citos rakstos.

Viesturs Kleinbergs, pieminēts saistībā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām šeit.

Jaunā VIENOTĪBA

/mēra kandidāts Vilnis Ķirsis/

Vilnis Ķirsis šogad apprecējies baznīcā, raksta ”Vakara ziņas’‘.

 

Zaļo un Zemnieku savienība

/mēra kandidāts Viktors Valainis/

Trūkst informācijas.

“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija

/mēra kandidāts Konstantīns Čekušins/

Trūkst informācijas.

“Latvijas Krievu savienība”

/mēra kandidāts Miroslavs Mitrofanovs/

Trūkst informācijas.

Jaunā konservatīvā partija

/mēra kandidāts Linda Ozola/

Linda Ozola ir 13. Saeimas deputāte; saistībā ar darbu Rīgas domē pieminēta šeit.

Pēteris Aglonietis ir Valsts probācijas dienesta vecākais probācijas speciālists, Latvijas universitātē ieguvis specialitāti ”reliģijas un ētikas skolotājs”, saistībā ar Saeimas vēlēšanām pieminēts šeit.

Partija “Vienoti Latvijai”

/mēra kandidāts Dainis Vītols/

Trūkst informācijas.

Nacionālā Savienība TAISNĪGUMS

/mēra kandidāts Vilnis Strods/

Trūkst informācijas.

Rīcības partija

 /mēra kandidāts Ruslans Pankratovs/

Oļegs Nikiforovs ir Rīgas katoļu garīgā semināra viesprofesors. Svētajā Sergeja Maskavas garīgajā akadēmijā 2014.gadā ieguvis specialitāti ”kristīgais psihologs un psihoterapeits”.

“Centra Partija”

/mēra kandidāts Jānis Valtervitenheims/

Jānis Valtervitenheims ir biedrības ”Latviešu katoļu studentu un akadēmiķu apvienības ”Dzintars” prezidents. Studējis pedagoģiju Laterānās pontifikālās universitātes filiālē Latvijā, Rīgas augstākajā reliģijas zinātņu institūtā.

 

Atgādinām, ka dienu pirms vēlēšanām, 28.augustā, politiskā aģitācija ir aizliegta. Iepriekšējā balsošana ir sākusies jau no 26. augusta.

IESAKĀM:

Debašu dueļi ”Cīņa par Rīgu” RīgaTV24”/xtv.lv

Rīgas mēra kandidātu debates LTV 28.augustā

”Mēru šķirotava” lsm.lv

Visa informācija par kandidātiem un programmām Centrālās vēlēšanu komitejas mājaslapā cvk.lv

Aija Volka
Aija ir medija īpašnieka - nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' - dibinātāja. Kopš 2022. gada novembra nodibinājuma koordinatore. Līdz 2020. gada decembrim bijusi fonda valdes priekšsēdētāja un Tuvumā.lv galvenā redaktore. Aija uzaugusi un profesionālās gaitas sākusi Rīgā, bet šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Strādā Ventspils bibliotēkā. Aijas sirdslieta ir mūzika- patīk sacerēt dziesmas, dziedāt, spēlēt klavieres. Raksta arī dzeju- kādi no dzejoļiem iekļauti kopkrājumā ''Tur, aiz loga...'' Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties jautājumos par žurnālistiku, auditorijas vajadzībām un gaidām un mediju ētiku. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Strādājusi laikraksta ''Diena'' izpētes un sabiedrības, Rīgas ziņu un politikas nodaļās, bijusi laikraksta ''Latvijas Avīze'' ziņu dienesta žurnāliste un Lasītāju servisa redaktore, portāla ''la.lv'' sadaļu redaktore, asistējusi portāla ''tvnet.lv'' sporta lapas redaktoru, veidojusi sižetus raidījumam ''Volejbola apskats'', rakstījusi kristīgajam žurnālam ''Tikšanās'' u.c. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Aijai īpaši sirdī bijusi kristiešu sadraudzība, jo pašas ģimenē un draugu lokā ir visdažādāko konfesiju kristieši un rūpējis jautājums, kā veicināt savstarpēju labāku saprašanos. 7 gadus veidoja blogu ar kristīgu ievirzi ''manapasaule.lv'', iegūstot domubiedrus, ar ko radās ideja par mediju ''TUVUMĀ'' kā starpkonfesionālu un redakcionāli neatkarīgu mediju. Idejas vārdā piesaistīti medija darbībai profesionāļi - visdažādāko konfesiju pārstāvji - , kuri tagad ir iesāktā turpinātāji.