Ziņas

Pēc ilgāka laika atkal notiks svētceļojums no Alsungas uz Jūrkalni

Pēc ilgāka laika 15. augustā notiks senais un tradicionālais Zāļdienas svētceļojums no Alsungas Sv. Miķeļa katoļu baznīcas līdz Jūrkalnes Sv. Jāzepa baznīcai, lai svinētu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus, TUVUMĀ.lv uzzināja Romas katoļu Baznīcas Liepājas diecēzē.

Tieši Jūrkalnes dievnams kopš seniem laikiem bijis kā plaši iecienīta svētceļojumu vieta Kurzemē, kur svinēti Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, to laikā svētot lauku zāles. Tieši tamdēļ svētceļojumam arī dots šāds nosaukums, skaidrots Kurzemes bīskapijas portālā. Turklāt arī šobrīd teju ik gadu šiem svētkiem tuvākajā svētdienā Jūrkalnes draudzē viesojas un Sv. Misi svin bīskaps.

Svētceļojums no Alsungas līdz Jūrkalnei ir vienas nepilnas dienas garumā, turklāt ceļš starp Alsungu un Jūrkalni ir salīdzinoši īss – vien 14 km. Svētceļojums sāksies plkst. 9 ar Sv. Misi Alsungas Sv. Miķeļa baznīcā, bet noslēgsies plkst. 14 ar Sv. Misi Jūrkalnes Sv. Jāzepa draudzē. Pēc tās sekos kopīgs mielasts turpat draudzes dārzā.

Dalība svētceļojumā ir bez maksas.

Ja ir interese piedalīties svētceļojumā, līdz 5. augustam vēlams pavēstīt par to rīkotājām Ligitai pa tālruni 28696228 vai Kristīnei pa tālruni 26261884.

Foto ilustratīvs: Ainārs Vanags

Artūrs Andžs
Artūrs ir ar 25 gadu ilgu pieredzi mediju vidū. Darbojies kā redaktors lielākajos Latvijas medijos - sākot ar “Apollo” portāla ienākšanu interneta mediju vidē 2000. gadā, vēlāk laikrakstā “Diena” un citviet, kā arī sabiedriskajos medijos - Latvijas Radio Ziņu dienestā, televīzijās. Ilgāku laiku viņa balsi varēja dzirdēt Radio Marija Latvija viļņos. Ilggadēja pieredze teksta autora jeb, kā moderni teikt, “kopīraitera” arodā, arī sabiedrisko attiecību, digitālā mārketinga un tulkotāja darbā. Izglītojies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, bet arvien uzskata, ka turpina savas studijas caur dzīves rūdījuma skolu, un viens no vadmotīviem ikdienas gaitās ir: “Visa dzīve ir svētceļojums.” Saskarsme ar kristietību apjausta jau bērnībā, lai gan neviens ģimenē nebija kristīts. Gadu gaitā arvien stiprāk izjutis Dieva klātbūtni un aicinājumu sekot. Kristījies Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē. 2023. gadā vēlas atkal pilnībā izdzīvot svētceļojuma uz Aglonu burvību, veltīties žēlsirdības darbiem un vēl vairāk veltīt laiku ģimenei, kas nekad nevar būt par daudz. Patīk Latvijas daba, skriet maratonus un apceļot dzimto zemi.