Attiecības

Bens Latkovskis: pateicoties Jēzum, ērtus dzīves apstākļus var baudīt arī neaktīvi kristieši un ateisti

Pērnā gada nogalē, tieši Ziemassvētku priekšvakarā, portālā nra.lv tika publicēts publicista Bena Latkovska komentārs “Kristietība ir labākais, kas ar mūsu pasauli ir noticis” par kristietības ietekmi uz civilizācijas attīstību. Ar rakstu daudzi dalījās sociālajos tīklos, tajā skaitā Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, režisors Alvis Hermanis, aktieris Gundars Āboliņš un citi.

Bens Latkovskis apcer to, cik Senās Romas laikā sabiedrība bija mežonīga jeb necilvēcīgi cietsirdīga.

” [..] tieši šajā primitīvā mežonīguma vidē kristīgā baznīca iedzīvināja pilnīgi jaunu, tiem laikiem neiedomājami progresīvu “pareizas dzīves” ideoloģiju ar visām tām pamatlīnijām, kuras arī mūsdienās skaitās progresīvas:

iecietība (ja sit pa vienu vaigu, tad pagriez otru vaigu),

līdzjūtība,

žēlsirdība (kura daudzviet pasaulē pat 21. gadsimtā ir absolūti sveša, nesaprotama īpašība).”

Visbeidzot autors secina:

“Mūsu sakārtotā dzīve ir sekas tam, ka paaudžu paaudzēs esam auguši ar kristīgajām vērtībām un caur tām nonākuši pie tās kultūras, kurā tagad jūtamies ērti un labbūtīgi.

Pat ja kāds no mums vairs nav aktīvs kristietis vai pat ir ateists, tik un tā šie humānisma principi, uz kuriem balstās mūsu sabiedrība, savā sākotnējā uzstādījumā nāk no evaņģēlija mācības.

No Jēzus Kristus, kura dzimšanas dienu šajās dienās atzīmējam. To šajos svētkos gribu atgādināt.

Tāpat kā to, ka būt pateicīgam ir viena no cilvēku labākajām īpašībām. Būsim pateicīgi Dievam un iepriekšējām paaudzēm, kuras mums ir nodrošinājušas tik komfortablus dzīves apstākļus šodien. Tas attiecas arī uz tiem, kuriem varbūt neiet tik spoži kā gribētos, jo arī viņiem der atcerēties, ka citur pasaulē trūcīgajiem un citiem dzīves pabērniem iet nesalīdzināmi smagāk. Tur žēlsirdības akcijas nerīko, jo sabiedrība nesaprot žēlsirdības jēdzienu kā tādu.”

Visu oriģinālo rakstu lasi publikācijā nra.lv šeit.

Zemāk autora izcēlums sociālajā tīklā ”Facebook”.

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv