Iesakām

Jaunums! No 24. janvāra radio “Marija Latvija” ēterā raidījums “Savienots”

24.janvārī no plkst. 17:00 līdz 17:50 radio ‘’Marija Latvija’’ sāks skanēt jauns raidījums “Savienots’’, kura idejas autore un vadītāja ir Tuvumā.lv žurnāliste Liene Bokmane.

Gatavojamies ierakstam ar radio ”Marija Latvija” direktora Pētera Skudras atbalstu. Pie mikrofoniem- Liene Bokmane (no labās) un Aija Volka.

Raidījums iecerēts par sabiedrībā aktuālo no dažādu konfesiju skata punkta ar mērķi veicināt vienotību starp dažādu konfesiju kristiešiem, runāt par sabiedrībā aktuālo, izglītot klausītāju par kristīgu dzīvesveidu un tās vērtībām, iedrošinot garīgi pilnveidoties, būt vienotiem un pieņemt citam citu.

Pirmais raidījums iecerēts zīmīgā brīdī – Kristiešu vienotības nedēļā, kad visā pasaulē, no 18. līdz 25. janvārim, dažādu konfesiju pārstāvji vienojas kopīgās lūgšanās, pārdomās, sarunās un sadraudzībā.

Pirmajā raidījumā dzirdēsiet interviju ar ”Tuvumā.lv’’ galveno redaktori Aiju Volku par ekumēnismu, savukārt raidījuma otrajā daļā noskaidrosim, vai ar adoptētajiem bērniem ir iespējams sazināties? Ko saka likums un kāda ir ğimeņu pieredze? Par to diskusija ar zvērinātu advokāti Kristīni Lemantoviču un profesionālo audžuģimeņu apvienības ‘’Terēze’’ vadītāju un audžumammu Āriju Martukāni.

Kristīne Lemantoviča (no labās), Ārija Martukāne un Liene Bokmane.

Raidījuma tapšanā palīdzēja Latvijas universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas zinātnes bakalaura programmas studente Dita Kažoka un Tuvumā.lv žurnāliste Viktorija Slavinska- Kostigova.

Radio ”Marija Latvija” dzirdams interneta tiešsaistē vietnē www.rml.lv vai Rīgā un tās apkārtnē FM 97,3, Liepājā un tās apkārtnē FM 97,1, Krāslavā un tās apkārtnē FM 97,0. Par citiem veidiem, kā dzirdēt, uzzini šeit.

Ja esi nokavējis raidījumu, vari to noklausīties arhīvā šeit.

Nākamais raidījums būs 7. februārī.

Atsauksmes un jautājumus sūti uz e-pastu: redakcija@tuvuma.lv!

Aija Volka
Aija ir medija īpašnieka - nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' - dibinātāja. Līdz 2020. gada decembrim bijusi fonda valdes priekšsēdētāja un Tuvumā.lv galvenā redaktore. Aija uzaugusi un profesionālās gaitas sākusi Rīgā, bet šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Strādā Ventspils bibliotēkā. Aijas sirdslieta ir mūzika- patīk sacerēt dziesmas, dziedāt, spēlēt klavieres. Raksta arī dzeju- kādi no dzejoļiem iekļauti kopkrājumā ''Tur, aiz loga...'' Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties jautājumos par žurnālistiku, auditorijas vajadzībām un gaidām un mediju ētiku. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Strādājusi laikraksta ''Diena'' izpētes un sabiedrības, Rīgas ziņu un politikas nodaļās, bijusi laikraksta ''Latvijas Avīze'' ziņu dienesta žurnāliste un Lasītāju servisa redaktore, portāla ''la.lv'' sadaļu redaktore, asistējusi portāla ''tvnet.lv'' sporta lapas redaktoru, veidojusi sižetus raidījumam ''Volejbola apskats'', rakstījusi kristīgajam žurnālam ''Tikšanās'' u.c. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Aijai īpaši sirdī bijusi kristiešu sadraudzība, jo pašas ģimenē un draugu lokā ir visdažādāko konfesiju kristieši un rūpējis jautājums, kā veicināt savstarpēju labāku saprašanos. 7 gadus veidoja blogu ar kristīgu ievirzi ''manapasaule.lv'', iegūstot domubiedrus, ar ko radās ideja par mediju ''TUVUMĀ'' kā starpkonfesionālu un redakcionāli neatkarīgu mediju. Idejas vārdā piesaistīti medija darbībai profesionāļi - visdažādāko konfesiju pārstāvji - , kuri tagad ir iesāktā turpinātāji.