Jūlijs – mēnesis, kad nakšņot brīvā dabā un doties satikt Pāvestu


213
“Kristīgā ticība ir dziļas, personiskas attiecības ar Dievu. Dalība draudzes dzīvē ir brāļu un māsu sadraudzība ar citiem Dieva bērniem. Arī sadraudzība ir attiecības. Jēzus vēlas, lai mēs visi esam kā viens. Kāds ticīgais reiz ilustrējis, ka draudze ir līdzīga velosipēda ritenim, kur katrs spieķis, jo tuvāk centram, jo tuvāk citam spieķim.” Tā par svētdien, 10.jūlijā, aizvadītajām Draudžu dienām 2016 Vestienā rakstīja Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes draudze.  Tajās piedalījās sešas luterāņu draudzes-  Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes draudze, Bolderājas draudze, Ērgļu draudze, Vestienas draudze, Bērzaunes draudze un Nītaures draudze, kā arī liektori no citām konfesijām.

Jūlijs lielākoties ir nometņu laiks, šajā vasaras mēnesī pieaug arī koncertu un festivālu skaits. Jūlijs vēl ir īpašs ar to, ka Romas katoļu Baznīcas Pāvests dosies uz Poliju satikties ar dažādu valstu jauniešiem. Lai kāds būtu plānotais notikums, tie visi sniedz iespēju piedzīvot kristiešu sadraudzību.

Zemāk foto no draudžu dienām Vestienā.


 

Nometnes šonedēļ! 

Veslija tīņu nometne ar Krisu Grīnu (Chris Green), ko rīko Latvijas Apvienotā Metodistu baznīca,  no 11.līdz 15. jūlijam.

Vasaras studijas bērniem „Radīts debesīs”, ko rīko Jelgavas Sv. Annas evaņģēliski luteriskā baznīca,  no 11.līdz 15. jūlijam Tukuma novadā.


 

Dons Tērbits izaicina vīrus nakšņot pie upes

„Dievs zina, ka neesmu īpašs cilvēks, daudzi par mani gudrāki, tomēr Viņš mani kā māla piku veidoja un izsūtīja pasaulē uz 29 valstīm sludināt evaņģēliju. Nezinu, kāpēc Dievs izraudzījās mani, tomēr es daru ko svarīgu – saku Viņam „Jā!”” teic Dons Tērbits, misionārs no ASV. Pagājušajā gadā viņš bija Latvijā un uzrunāja kristīgus vīrus, sakot, ka „Dievs visu ir radījis Saviem mērķiem.” Nometne bija spēcīgs, garīgs stiprinājums vīriem.

Zemāk ”youtube” atrodamais video no Tērbita rīkotās nometnes 2013.gadā

Kristaps Bokmanis, kurš pagājušajā gadā cītīgi pierakstījis Dona Tērbita teikto, arī šogad dosies uz „Jāzepa vīri” rīkoto kristīgo vīru nometni Suntažos. Viņš dosies, lai saprastu un uzzinātu Dieva plānu savā dzīvē.

Arī sadraudzība vīru starpā ir ļoti būtiska. Turklāt nakšņošana teltī pie upes ir kas īpašs. Bieži vien nometnes ir tās, kas izaicina. Pieņemt izaicinājumu, aizliegt sevi un sekot Jēzum – Dons Tērbits pateicis tam „jā”, un tāda iespēja ir katram vīram un ne tikai vīriem, jo jūlijs bagāts arī ar citām nometnēm.

Starpkonfesionālas mūzikas dienas

Ikviens, neatkarīgi no konfesijas vai draudzes piederības, ir aicināts uz kopīgu sadraudzību Kristīgās mūzikas dienās Griezē 2016. Nometne norisināsies no 15.līdz 17. jūlijam pie Griezes baznīcas Saldus novadā. „Tie, kas vēlēsimies, nometnē kopīgi muzicēsim, kopīgi sagatavosim koncertu, kas notiks sestdienas vakarā, varēsim piedalīties meditatīvā lūgšanu vakarā ar dziesmām, notiks stundu lūgšanas ar gregoriskajiem dziedājumiem un kopīga sadraudzība.” Tā uz gaidāmo pasākumu iedvesmo apraksts lelb.lv mājaslapā.

Citi koncerti un festivāli!

 

Draudžu nometnes

Jūlija mēnesī notiek arī draudžu nometnes- tas ir laiks sadraudzībai, lai stiprinātu attiecības savā starpā un pieņemtu savā pulkā jaunus draudzes locekļus. Teju katra draudze rīko kādu nometni. Lai arī draudzes tās rīko saviem draudzes locekļiem, tās ir ļoti atsaucīgas un uzņem arī citus.

Dažas no draudžu rīkotajām nometnēm:

Mateja baptistu draudzes nometne „Pamati: Dievs, cilvēks, Jēzus.” no 15.līdz 17. jūlijam Mērsraga vidusskolā.

Viļņas Baptistu draudzes nometne no 25.līdz 31. jūlijam. (rīko Latvijas Apvienotā Metodistu baznīca)

Rīgas Sv. Jāņa Draudzes dienas no 29.līdz 31.jūlijam.

Iesvētes mācību nometne no 17.līdz 24. jūlijam Ezeres pagastā.

Citas nometnes:

Kristīgā bērnu nometne no 18.līdz 23. jūlijam. (rīko Latvijas Apvienotā Metodistu baznīca)

Bībeles draugu līgas nometne jauniešiem (14 – 17 gadi) no 31. jūlija līdz 5. augustam.

Jauniešu nometne „Ir Vēl” no 26.līdz 29. jūlijam nometņu vietā „Imantas”, Brocēnu novadā.

 

Dodoties satikt Pāvestu

Viens no gaidītākajiem pasākumiem šogad ir Pasaules jauniešu dienas (PJD) Polijas pilsētā Krakovā no 25.līdz 31. jūlijam, kā arī iepriekš paredzētais festivāls „Paradise in the City” Polijas pilsētā Lodzā. Sadraudzībā pulcēsies aptuveni divi miljoni jauniešu no visas pasaules. Arī no Latvijas plāno braukt divi autobusi. Ar vienu no tiem, iespējams, dosies arī Ainārs Jānis Jerumanis- viņš vēl apsver domu braukt ar autostopiem.

Ainārs Jānis Jerumanis. Foto: Dace Salmane
Ainārs Jānis Jerumanis. Foto: Dace Salmane

 

„Došos uz Pasaules jauniešu dienām, lai iepazītu tuvāk savu aicinājumu. Tas būs ļoti pacilājoši redzēt tuvumā pašu Romas Pāvestu kopā ar pārējiem jauniešiem, kā arī izdzīvot dienas festivālā ”Paradise in the City”, kas sagatavos jauniešus, lai tiktos ar Pāvestu. Tā būs ļoti laba poļu kultūras, poļu jauniešu un baznīcas iepazīšana. Turklāt, tā kā man pašam pieder “Radio Jelgava”, tad plānoju radio twitter kontā tiešraidē atspoguļot tur notiekošo,” entuziasma pilns par braucienu uz Krakovu stāsta A. J. Jerumanis. Viņš vēl piebilst: “Ikvienam jābūt uzmanīgam, it īpaši vakaros, jo pastāv terorisma draudi. Ceru, tie tiks samazināti līdz minumam, jo jau tagad tiek kontrolēta Polijas robeža, ostas un lidostas.” Savukārt Monika Ribčinska, PJD logo dizainere par gaidāmo pasākumu teic: “Tur tu patiešām vari uzpildīt savas baterijas. Manas jau darbojas pilnībā.”

 

Ieskats AUGUSTĀ

No 17.augusta līdz 20.augustam nometņu centrā ”Norkalni” notiks Baltijā lielākā jauniešu nometne (no 15 gadu vecuma), ko rīko “History Makers” komanda. Līdz 15.jūlijam vēl ir iespējama lētāka reģistrācija. Nometne ir starpkonfesionāla, tāpēc arī šis pasākums ir iespēja iepazīt dažādus jauniešus, dažādus paradumus, uzskatus, taču visus vienos sadraudzība un paļaušanās uz Vienu Dievu. Nometne notiek jau sesto gadu. Šī gada tēma – „His Story” jeb „Viņa Stāsts”. Tēmu skaidro organizatoru pārstāve Liene Āboltiņa: „ Dieva stāsts ir Viens stāsts, kas ietver daudzus miljardus. Tas ir Viens stāsts, kas sācies pirms tūkstošiem gadu. Tas ir Viens stāsts, kas turpināsies mūžībā. Un VIŅA STĀSTS tiek rakstīts caur manu dzīvi. Tava dzīve – Dieva stāsts.”