AudioIesakāmVideo

Kā klājas kristiešiem šovbiznesā? Stāsta “Supernovas” un “X Faktora” dalībnieki (+AUDIO, VIDEO)

Bieži vien, skatoties un izsakot vērtējumus par mūzikas konkursiem, kā, piemēram, “Supernovu” vai “X Faktoru”, kristieši pat nenojauš, ka arī kādi no dalībniekiem tic Dievam. Kā kristietim iekļauties šovbiznesā? Par kādām vērtībām vajadzētu dziedāt? Un kādas vērtības sabiedrība vēlas dzirdēt mūzikā? Kāpēc daļa mūziķu slēpj savu ticību? Par šiem un vēl citiem jautājumiem 7.februāra raidījumā „Savienots” (Tuvumā.lv producētais raidījums, kas izskanēja radio “Marija Latvija” viļņos un vietnē rml.lv), reflektējām gan ar sastaptiem cilvēkiem uz ielas, gan ar mūsu raidījuma viesiem- LTV šova ”Supernovas” dalībnieci Agnesi Stengrēvicu un TV3 šova “X Faktors” pirmās un otrā vietas ieguvējiem- Arturu Gruzdiņu un Līgu Rīderi.

 

Agnese Stengrēvica nedziedātu pret saviem uzskatiem

Agnese, uzstājoties “Supernovā”

Jaunā mūziķe un šī gada LTV konkursa “Supernova” pusfināliste (pretendējot uz Latvijas pārstāvēšanu ”Eirovīzijā”) Agnese Stengrēvics šovā izpildīja dziesmu “You are my world”. Sarunā viņa atklāja: “Kā jau lielākā daļa dziesmu – tā ir par mīlestību, un par manu pieredzi.” Agnese ikdienā dzied arī Rīgas Āgenskalna baptistu baznīcā. Jautāta, par kādām vērtībām vajadzētu dziedāt kristietim, viņa atbildēja: “Es domāju, ka var dziedāt par jebko. Galvenais, lai tas neiet pret to, kam tu tici un par ko tu stāvi.” Runājām arī par skatuves tēlu, un Agnese izteicās, ka slavas dēļ nebūtu gatava dziedāt gluži peldkostīmā.

 

Arturs Gruzdiņš un Līga Rīdere – par dziesmu izvēli un atklātību

Par pieredzi televīzijas gaismās runājām arī ar pirmās “X Faktora” sezonas finālistiem – Arturu Gruzdiņu un Līgu Rīderi.

Arturs (no labās), žūrijas locekle Aija Auškāpa, Līga Rīdere un žūrijas loceklis Intars Busulis šovā ”X Faktors”

Arturs atklāja, ka viņš līdz ticībai nonācis caur mūziku. Savulaik iepatikušās kristīgā mūziķa Valda Indrišonoka dziesmas. Savukārt par savām dziesmām un mūziķa tēlu šovos viņš teic: “Par ticību var runāt skaļi, ja jautā, bet tas ir kā ar jebkuru lietu – nevajag uzbāzties cilvēkiem. Tu dari, un tu pats zini, kam tu tici, ko tu dari un kāpēc.”

Kādā intervijā Līga reiz teica, ka viņa izvēlas dziedāt spēcīgas dziesmas, jo arī viņā mīt spēks. Lūdzot vairāk komentēt, par kādu spēku runāja, Līga atbildēja: “Spēks nebaidīties teikt, ko tu domā. Jo ļoti bieži mēs baidāmies būt paši un teikt, ko domājam un ko vēlamies teikt, baidoties no citu nosodījuma.” Šova laikā viņa vēlējās izpildīt vairākas ar ticību saistītas dziesmas, taču producenti neesot ļāvuši.

 

 

IESAKĀM. Zemāk skaties dziesmas, kas izskanēja raidījumā, videoklipu:

Artūrs M/ G’Son/ Arturs Gruzdiņš – „Tev pateicos” (2014.gadā tapusi dziesma)

Liene Bokmane
Liene ir ''TUVUMĀ'' rakstu autore, radījusi radio raidījumu ''Savienots'' (''Radio Latvija Marija''), kā arī vada raidījumu ''Īsta mīlestība gaida'' (Latvijas kristīgajā radio). Patīk spēlēt ģitāru, klavieres un rakstīt dzeju. Brīvajā laikā mēdz arī pasportot.