Attiecības

Kāpēc ļaunais ir tik dažāds, bet mīlestība viena?

Pārpublicējam latviešu aktrises, režisores, rakstnieces, mācītājas Daces Priedes stāstu. Sākotneji tas publicēts grāmatā „Mana Dienas Grāmata”, kurā ir 366 Dieva (un ne tikai) sarunas ar Cilvēku (un ne tikai). Šis ir 29. aprīļa stāsts, kad vārda dienas svin Vilnis, Raimonds, Laine. Pareizticīgajā un Romas katoļu Baznīcā šī ir Sv. Katrīnas no Sjēnas svinamā diena. TUVUMĀ.lv interviju ar Daci Priedi lasiet šeit.

Kristīgā medija TUVUMĀ.lv autore Aļesja Lavrinoviča

„Saki, Tēvs, kāpēc Tu mums, cilvēkiem, sūti tik daudz šaubu, pārdomu un sāpju? Tu taču neko nedari tāpat vien. Šaubas un sāpes ir ļaunums. Tās izzīž cilvēku līdzīgi kā tārps!”

„Nē, šaubas nedrīkst iznīcināt!”

„Kāpēc? Kāds labums no cilvēka, kas nepārtraukti šaubās. Maniem draugiem patīk izlēmīgi un droši cilvēki.”

„Tie, kas nešaubās, nav izjutuši mīlestību. No šaubu tārpa mēdz izšķilties arī brīnumains radošais taurenis.”

„Vai vienmēr?”

„Protams, ka ne. Taču tas, kurš nedomā un nešaubās, nekad neko lielu nepaveic.”

„Kāpēc ļaunais ir tik dažāds, bet mīlestība viena?”

„Tāpēc, ka ļaunumam ir daudz izpausmju, bet mīlestībai tikai viena un vienīga. Es arī esmu viens un vienīgs, lai arī mani dažādi sauc.”

Raksts pārpublicēts no Daces Priedes grāmatas „Mana Dienas Grāmata” ar viņas atļauju. Virsrakstu (līdzīgi kā 22. aprīlī publicētajam stāstam) formulēja TUVUMĀ.lv redakcija. Kristīgais medijs TUVUMĀ.lv publicē dažādu kristīgu autoru viedokļus. Autora personīgais viedoklis nav uzskatāms par kristīgā medija TUVUMĀ.lv vai Kristīga dzīvesveida izpētes fonda oficiālo nostāju. Ja arī Tev ir viedoklis, pārdomas, recenzija vai kāda cita veida raksts, kuru vēlies publicēt pie mums, raksti uz tuvuma@tuvuma.lv!

Attēls: Background vector created by pikisuperstar – www.freepik.com