AttiecībasIesakām

Kas man un tev ir krūze ar pienu?

Pārpublicējam latviešu aktrises, režisores, rakstnieces, mācītājas Daces Priedes stāstu. Sākotneji tas publicēts grāmatā „Mana Dienas Grāmata”, kurā ir 366 Dieva (un ne tikai) sarunas ar Cilvēku (un ne tikai). Šis ir 18. aprīļa stāsts, kad vārda dienas svin Laura un Jadviga, un kristīgajā Baznīcā svin mocekli Sv. Apoloniju. TUVUMĀ.lv interviju ar Daci Priedi lasiet šeit.

Kristīgā medija TUVUMĀ.lv autore Aļesja Lavrinoviča

Reiz bērnam izkrita no rokām krūzīte ar pienu. Izdzirdējusi troksni, virtuvē ienāca māte: „Kas noticis? Vai! Krūzīte saplēsta? Vai tu to izdarīji?” „Nē!” iesaucās bērns, bailes, ka māte viņu atgrūdīs un nemīlēs, bija līdzvērtīgas bailēm no soda par saplēsto krūzi. „Kāpēc tu melo?” jautāja māte, un viņā uzvirmoja dusmas. „Es nemeloju! Es nesaplēsu!” Māte ieskatījās bērna baiļu pārvērstajā sejā un aizdomājās: „Ja nu šo krūzīti būtu saplēsis nevis bērns, bet Dievs? Nu labi, ne Dievs, bet mana labākā draudzene? Ko tad es sacītu? Vai dusmotos? Visticamāk – ne. Tad kāpēc esmu gatava dusmoties tagad?” Un viņa pievilka sev bērnu: „Es nedusmojos uz tevi par krūzīti, bet par meliem. Tā ir tikai krūzīte, un tas ir tikai piens. Tu man esi vērtīgāks gan par krūzīti, gan pienu.

Bet es vēlētos, lai tu man sacītu patiesību.

Vienmēr. Vai mēs varam tā sarunāt?” Bērns priecīgs apķērās mamma ap kaklu un paļāvībā piekļāvās. Un te mātei likās, ka kāda roka noglāsta arī viņas galvu, un tas bija TIK saldi, ka asaras sariesās acīs.

Raksts pārpublicēts no Daces Priedes grāmatas „Mana Dienas Grāmata” ar viņas atļauju. Kristīgais medijs TUVUMĀ.lv publicē dažādu kristīgu autoru viedokļus. Autora personīgais viedoklis nav uzskatāms par kristīgā medija TUVUMĀ.lv vai Kristīga dzīvesveida izpētes fonda oficiālo nostāju. Ja arī Tev ir viedoklis, pārdomas, recenzija vai kāda cita veida raksts, kuru vēlies publicēt pie mums, raksti uz tuvuma@tuvuma.lv!

Raksts 23.04.2021. papildināts ar ievadu un izcēlumu tekstā.

Attēls: flickr.com