AttiecībasPar Mums

Kas mēs esam? Komandas aptauja Tuvumā.lv divu gadu jubilejā

“Es nepārtraukti svārstos starp vēlmi būt jūsu tuvumā un būt neatkarīgam un patstāvīgam,”- šī ir viena no divgadīgu bērnu raksturojošām pazīmēm- attieksmē pret vecākiem- , kas aprakstīta portālā ”mammamuntetiem.lv”. 9. jūlijā medijam Tuvumā.lv apritēja divi gadi, un savā ziņā mediju var salīdzināt ar divgadīgu bērnu. Tuvāko cilvēku loks arvien paplašinās. Pasaule kļūst arvien lielāka un sarežģītāka. Zinātkāre pieaug. Mēs Tev, mūsu lasītāj, biežāk uzdosim jautājumus, kā arī stāstīsim par saviem novērojumiem un secinājumiem. Jubileja ir piemērots brīdis uzdot jautājumus arī sev pašiem. Veicām komandas aptauju- par mūsu mērķiem, sapņiem, cerībām un izpratni par Dieva tuvumu.

TUVUMĀ ir starpkonfesionāls medijs par kristiešu dzīvi (interneta vietne – https://tuvuma.lv). Medija sauklis ir “Tuvāk Dievam – tuvāk cilvēkiem.” TUVUMĀ ir veidots ar misiju veicināt mieru Latvijā, Eiropā un pasaulē. Līdz ar to medija vērtības ir miers un domapmaiņa.

Kāpēc esam iesaistījušies Tuvumā.lv veidošanā?

Mums ir svarīgi citiem stāstīt, ko Dievs ir darījis mūsu dzīvēs, tā pagodinot Dievu un uzceļot tiltu no sirds uz sirdi, pa kuru ļaut staigāt Svētajam Garam. Mēs paši mācāmies būt empātiski, komunicēt ar cilvēkiem, iegūstam jaunas zināšanas un prasmes, un nodrošinām platformu, kurā parādīt cilvēku vajadzības. Iespēja piedalīties Tuvumā.lv veidošanā ir Dieva dāvana un atbildēta lūgšana.

Kam Tuvumā.lv ir paredzēts?

Visiem latviešu valodā runājošajiem, tostarp diasporai, kam ir pieejams internets, un kas vēlas iepazīties ar kristiešu dzīvi, ikdienu, vēlas iesaistīties domapmaiņā, skaidrojot kristietību, apmainoties ar informāciju un tuvinoties kristiešiem savā starpā. Ikvienam, kas meklē patiesību, dzīvību un brīvību- ceļu pie Dieva, un kam svarīgs miers Latvijā, Eiropā un pasaulē.

Kādas auditorijas vajadzības Tuvumā.lv apmierina?

Alkas pēc zināšanām, liecībām, analītiskiem rakstiem, intervijām, lai iepazītu kristietību ārpus savas draudzes un pierastās vides, uzzinātu par aktuālo sabiedrībā, kristiešu viedokli par aktuālo bez slēptas reklāmas, bez noteiktas pārliecības vai personību lobēšanas.
Lasām paši Tuvumā.lv publicētos cits cita rakstus, kad vajadzīgs garīgs stiprinājums, kad gribas patiesumu, īstumu, uzzināt aktuālo, un mums interesē lasītāju komentāri.

Kādas ir Tuvumā.lv atšķirības no citiem?

 

Augsta kvalitātes latiņa un žurnālistikas principi, oriģinalitāte, redakcionālā neatkarība, nepiesaistība konkrētai konfesijai un paļāvība uz Svētā Gara vadību, runājot par globāliem un lokāliem jautājumiem, par kuriem baidās runāt politiķi, mācītāji un citi.
Radot saturu, mēs lūdzam Dievu, meklējam atbildes Dieva Vārdā, sarunājamies savā starpā, rīkojam diskusijas, lai rastu vienotību vispirms savā starpā, domājot ”ārpus rāmja”, izaicinot vispārpieņemto un izgaismojot būtiskāko. Vēlamies būt drosmīgi, mērķtiecīgi, iesaistīties dažādās aktivitātēs, pasākumos, semināros ārpus katra ikdienas darba, lai paplašinātu  ideju un paziņu loku.

Kāds ir Tuvumā.lv veidotāju mērķis?

Būt tuvumā ikvienam, kurš meklē Jēzu Kristu. Veicināt mieru, aizskart un mainīt sirdis caur dažādiem dzīvesstāstiem, pieredzēm, rakstiem par dažādām tēmām no kristīgā skatupunkta, iepazīstinot gan ar aktuālo, kopīgo un vienojošo, gan ar atšķirīgiem viedokļiem, palīdzot cilvēkiem cieņpilnas domapmaiņas ceļā labāk iepazīt kristīgo ticību un kristīgu dzīvesveidu.
Ja Tu vēlies iesaistīties TUVUMĀ komandā vai jebkādā veidā atbalstīt medija darbību, raksti uz redakcija@tuvuma.lv.
* Apkopotas septiņu komandas locekļu anonīmi sniegtas atbildes.
Aija Volka
Aija ir medija īpašnieka - nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' - dibinātāja. Līdz 2020. gada decembrim bijusi fonda valdes priekšsēdētāja un Tuvumā.lv galvenā redaktore. Aija uzaugusi un profesionālās gaitas sākusi Rīgā, bet šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Strādā Ventspils bibliotēkā. Aijas sirdslieta ir mūzika- patīk sacerēt dziesmas, dziedāt, spēlēt klavieres. Raksta arī dzeju- kādi no dzejoļiem iekļauti kopkrājumā ''Tur, aiz loga...'' Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties jautājumos par žurnālistiku, auditorijas vajadzībām un gaidām un mediju ētiku. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Strādājusi laikraksta ''Diena'' izpētes un sabiedrības, Rīgas ziņu un politikas nodaļās, bijusi laikraksta ''Latvijas Avīze'' ziņu dienesta žurnāliste un Lasītāju servisa redaktore, portāla ''la.lv'' sadaļu redaktore, asistējusi portāla ''tvnet.lv'' sporta lapas redaktoru, veidojusi sižetus raidījumam ''Volejbola apskats'', rakstījusi kristīgajam žurnālam ''Tikšanās'' u.c. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Aijai īpaši sirdī bijusi kristiešu sadraudzība, jo pašas ģimenē un draugu lokā ir visdažādāko konfesiju kristieši un rūpējis jautājums, kā veicināt savstarpēju labāku saprašanos. 7 gadus veidoja blogu ar kristīgu ievirzi ''manapasaule.lv'', iegūstot domubiedrus, ar ko radās ideja par mediju ''TUVUMĀ'' kā starpkonfesionālu un redakcionāli neatkarīgu mediju. Idejas vārdā piesaistīti medija darbībai profesionāļi - visdažādāko konfesiju pārstāvji - , kuri tagad ir iesāktā turpinātāji.