Kad ir nodzīvoti 100 gadi — skaidrākās atmiņas ir tās senākās

”Arvien biju ziņkārīga: kā jūtas cilvēks nodzīvojis gadu simteni? Tagad zinu: priecīgi pārsteigts!”
”Arvien biju ziņkārīga: kā jūtas cilvēks nodzīvojis gadu simteni? Tagad zinu: priecīgi pārsteigts!”
2010.gadā Lielajā Piektdienā, kā Liepājā ierasts, notika ekumenisks Krusta ceļš, tajā norunāja doties kopā. To dienu abi uzskata par draudzības sākumu.
“Ir nepieciešama kopīga dažādu konfesiju kristiešu lūgšana, varbūt arī dažādu partiju politiķu kopīga lūgšana. Atmoda nāks, ja visi kopā vienprātīgi par to lūgsies.”
“Man gribējās darīt jebko baznīcā: vai spēlēt ērģeles, strādāt ar bērniem vai mazgāt grīdu, vai kāpt kancelē un sprediķot, un vadīt dievkalpojumu, jo bija maz darītāju un trūka mācītāju.”
Mums ir svarīgi citiem stāstīt, ko Dievs ir darījis mūsu dzīvēs, tā pagodinot Dievu un uzceļot tiltu no sirds uz sirdi, pa kuru ļaut staigāt Svētajam Garam.
Apzinoties, ka sabiedrībai ir īsa atmiņa- atgādināsim par domām, kas virmoja pirms iepriekšējām Valsts prezidenta vēlēšanām.
Renārs Penezis ir sporta entuziasts, kura balsi iemīļojuši Radio Pieci klausītāji. Pirms gada viņš iepazinās ar jaunieti, kuram piekrita būt par mentoru Latvijas Mentorprogrammas ietvaros.
Kristiešu strīdi par Stambulas konvenciju – īpaši sociālajos tīklos- nerimstas. Pētījām, kāda nozīme konfliktā ir autoritātēm un kāds ir autoritāšu tēls sabiedrībā.
“Ja mēs ticam Kristum, tad mums jādzīvo pēc mūsu ticības. Tad mēs iegūsim mieru, garīgu prieku, gaismu un dvēseles mieru, un lielu cerību.”
Kā vērtējams Katalonijā notikušais? Komentē publicists Otto Ozols, LELB arhibīskaps Jānis Vanags, katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, dziesminieks Kaspars Dimiters un citi.