Mūzika tavai dienai #2. Top 10 iesaka “Radio Marija Latvija” komanda


356
Sveicieni septembrī! Dziesmas šim mēnesim Tev ieteiks “Radio Marija Latvija” komanda. RML_komanda

Pagājušā gada decembrī Latvijā FM viļņos sāka skanēt jauna radio stacija, kas nes kristīgo vēsti, palīdzot dienu izdzīvot Dieva klātbūtnē gan caur mūziku, gan dažādiem raidījumiem un kopīgām lūgšanām. Vairāk vari uzzināt mājaslapā www.rml.lv.
Mūzika ir ļoti svarīga radio sastāvdaļa, tāpēc radio komanda vēlas dalīties ar dziesmām, kas pašus uzrunājušas. Rudenim raksturīgs viegls melanholiskums, tāpēc arī dziesmas lielākoties ir mierīgas un mudina uz pārdomām, tomēr kādas no dziesmām noteikti sapurinās!
Lai priecīga klausīšanās!

 

Brother Isaiah – Jacob’s Song

Iesaka Velta Skolmeistere, ētera moderatore rīta pusē

Mani vienmēr uzrunājuši Bronksas brāļi franciskāņu mūki, kas dzīvo ļoti radikālu, nabadzīgu dzīvesveidu, tomēr nepametot pilsētas mūrus un liecinot par Dievu ar savu mūziku. Ieraugot, ka viņiem ir jauns projekts, biju ļoti priecīga, taču šī dziesma mani ļoti pārsteidza. Vispirms jau ar muzikālo aranžējumu, tā ļoti labi iekļaujas mūsdienu mūzikas tendencēs. Teksts mani uzrunā. Šķiet, ka tā ir dzīva grūtībās un ciešanās, kurā dzirdama klusa un maiga Dieva balss, kas saka: “Lai top gaisma!” Un gaisma spīd tumsā…

 

Jonathan Thulin – Compass

Iesaka priesteris Pēteris Skudra, “Radio Marija Latvija” direktors

Patīk, jo kristīgs mūziķis ir uztaisījis kvalitatīvu modernu dziesmu, kas tiešā veidā nav par Dievu, Kristu un pestīšanu, bet tajā pašā laikā nes kristīgu vēsti. Labs veids, kā evaņģelizēt popkultūrā. Tu runā par akūtām un sabiedrībā izplatītām vajadzībām, dzīves virziena meklēšanu, un piedāvā visiem saprotamu atbildi, kura nes kristīgu saturu. Katrs saprot, ka ir nepieciešams kompass, ceļojot dzīves jūrās, bet kā atbilde šim kompasam izskan I am I am I am, kas stipri atgādina biblisko ego eimi – es esmu-, kas ir Dieva apzīmējums.

 

Audrey Assad – Even Unto Death

Dziesmu iesaka Māris, kurš rūpējas par “Radio Marija Latvija” saturu

Līdz sirds dziļumiem aizkustinoša dziesma par bezierunu uzticēšanos Kungam. Dziesma, kuras melodija runā pati par sevi. Ne mazāk uzrunājošs ir Odrijas stāsts par dziesmas tapšanu. Varam uzzināt par koptu kristiešu varonīgo uzticību līdz pat nežēlīgajai nāvei 2015.gadā, kad visi tika ISIS zvērīgi noslepkavoti.

 

Rivers & Robots – Bridegroom

Iesaka Velta Skolmeistere

“Vai zini, ka esi sagūstījusi manu sirdi?” Protams, izklausās pēc attiecībām starp diviem tuviem cilvēkiem, tomēr šie ir vārdi, ko Dievs saka katra cilvēka dvēselei. Dziesmas tekstu var saprast, paralēli lasot Salamana Augsto dziesmu jeb Dziesmu dziesmu grāmatu, kas Vecajā Derībā ir Dieva Mīlestības vēstule cilvēkam. “Vai vari pacelt savas acis? Man ir vēl daudz vairāk, ko Tev teikt…” Šī dziesma mani uzrunāja, sākoties gavēņa laikam, bet tās maigums turpina iedvesmot vēl šodien.

 

Leeland / Bethel – Lion and Lamb

Dziesmu izvēlējies Māris

Svaidīta un enerģiska dziesma, apliecinot Kunga uzvaru un pārākumu. Uzrunājoša atgriešanās pie bibliskiem Jēzus apzīmējumiem no Atklāsmes grāmatas – Viņš ir Lauva no Jūdas cilts un Jērs.

Hillsong Young & Free – Real Love

Iesaka Velta Skolmeistere

Dzīvākā un dinamiskākā dziesma šajā sarakstā, noteikti labi noderētu rīta cēlienam, pamostoties, izstaipoties un sākot dienu priecīgā noskaņojumā. “Skatīšanās Tavās acīs liek manai sirdij kļūt dzīvai!” Vai ir iespējams labāks sākums dienai vai tās noslēgums, kā skatoties Debesu Tēva acīs? Tā ir patiesa Mīlestība, kas nekad nemainās, nekad neizzūd.

Ingus Macats – Ogle

Dziesmu iesaka Rihards, kurš veicina “Radio Marija Latvija” attīstību

Dziesma ļauj mums apzināties ticības pamatpatiesības – esam grēcinieki, taču Dieva mīlestība, kas pilnībā atklājusies caur Jēzus Kristus nāvi un augšāmcelšanos, ir spēcīgāka un tā nomazgā katru grēku. Tikai pateicoties Dieva Mīlestībai, varam būt vērtīgi dārgakmeņi.

Ēriks Ešenvalds – Dvēseles dziesma

Dziesmu iesaka Rihards

Šī dziesma man saistās ar Dziesmu svētkiem – svētkiem, kuros atklājas spēks, kas rodas, dziedot kopā, dziedot vienu dziesmu. Cik gan daudz skaistāka ir dziesma, ko visi kopā varam dziedāt Dievam. Tā izdzied mūsu sirds ilgas, slāpes un vajadzību pēc Dieva.

Joan Osborne – One of Us

Iesaka Gintars, kurš rūpējas par tehnisko nodrošinājumu

Ko tu darītu, ja Dievs būtu viens no mums – Tu viņu kā cilvēku varētu satikt šeit pat uz zemes? Ko tu jautātu, kā Viņš, tavuprāt, izskatos? Dziesma palīdz mums uz mirkli distancēties no visiem pieņēmumiem, kas mums ir par Dievu, un pārdomāt par to, kā mēs pret Viņu izturētos, satiekot ikdienā. Bet kā mēs izturamies pret to cilvēku, kas ir mums pretim? Vai tāpat? Daudz jautājumu var rasties, klausoties un domājot līdzi.

Pink Floyd – Wish You Were Here

Dziesmu izvēlējās priesteris Pēteris Skudra

Rokmūzikas klasika, kura droši vien paliks vēsturē kā viens no spilgtākajiem rokmūzikas šedevriem. Kaut arī grupas “Pink Floyd” dalībnieki nav kristieši, grupa tomēr cenšas izprast patiesību un to attēlot mūzikā. Kā Akvīnas Toms saka: “Kurš meklē patiesību, meklē Dievu”. Jēzus ir ceļš, patiesība un dzīvība, un es Viņu sastopu arī šajā dzīvē, kur “Pink Floyd” uzdod provokatīvus jautājumus un liek iziet no komforta līdzīgi kā Kristus to dara. Visvairāk uzrunā frāze, kas jautā: “Vai esi gatavs iemainīt kara taku pret līdera lomu būrī? (A walk on part in the war for a lead role in a cage?)” Kristus mūs aicina neieslēgties egoisma būrī, kur nevienam citam nav vietas, vien auksts komforts un pašu iegribas, kas mūs paverdzina, bet gan apaut kājas un doties pa šauro bīstamo taku, pa kuru ejot mēs līdz galam nezinām kāds būs iznākums, bet zinām, ka Jēzus mums iet pa priekšu un izcīna cīņas mūsu vietā. Kaut arī šis ceļš ir daudz grūtāks, tas dod brīvību un gandarījumu.