Ziņas

Radio Marija Latvija būs jauns direktors

Šī gada vasarā Radio Marija Latvija (RML) notiks direktoru maiņa, informē Radio Marija Latvija publicēta preses relīze. Pēc vairāk kā sešiem gadiem RML direktora amatā savas darba gaitas beigs priesteris Pēteris Skudra. Savukārt par jauno direktoru Latvijas Bīskapu konference ir izvēlējusies jezuītu priesteri Jāni Meļņikovu.

Radio Marija ir starptautisks katolisku raidstaciju tīkls, kas darbojas 89 valstīs visā pasaulē. Latvijā Radio Marija skan kopš 2015. gada 8. decembra. Līdz ar iziešanu ēterā par RML direktoru tika izvēlēts priesteris Pēteris Skudra. Tolaik viņš nomainīja pirmo direktoru — priesteri Vjačeslavu Bogdanovu, kurš šobrīd kalpo Kuldīgas Dievmātes sanktuārijā, kā arī vada raidījumu “Svētie”, kas skan ceturtdienās plkst 13:00.

Priesteris Pēteris Skudra. Radio Marija Latvija publicitātes foto

Paredzēts, ka priesteris Pēteris direktora amatā pabeigs šo sezonu, kura noslēgsies 29. maijā. Kā ierasts, vasaras mēnešos RML ēterā tiešraidē paliek lūgšanas, savukārt raidījumu vadītāji dodas atpūsties līdz jaunās sezonas sākumam septembrī. Tāpat plānots, ka pr. Pēteris pievienojas RML svētceļojuma grupai, kura šogad mēros ceļu uz Aglonu no Skaistkalnes. Pēc tam priesteris Pēteris plāno doties uz Saragosu Spānijā, kur vēlas pievienoties kustības Chemin Neuf deviņu mēnešu formācijas programmai.

Tēvs Jānis Meļņikovs. Foto: Radio Marija Latvija

Jauno sezonu Radio Marija jau uzsāks ar jauno direktoru jezuītu tēvu Jāni Meļņikovu. Tēvs Jānis ir beidzis Rīgas Garīgo semināru un ordinēts par priesteri 2007. gadā. Trīs gadus kalpojis draudzē Liepājā, bet vēlāk iestājies Jezuītu ordenī un izgājis formāciju Čikāgā, ASV un Lielbritānijā. 2017. gadā tēvs Jānis ir ieguvis maģistra grādu kultūras un sociālajā antropoloģijā; šobrīd studē filozofijas doktorantūrā Latvijas Universitātē. Formācijas laikā ir iegūta pieredze gan strādājot ar studentiem, gan bēgļiem. Tāpat tēvam ir pieredze akadēmiskajā darbā pasniedzot gan Rīgas Augstākajā Reliģijas Zinātņu institūtā, gan Biznesa augstskolā Turība, gan Latvijas universitātē.

Kopš 2019. gada ievēlēts par Latvijas konsekrētās dzīves institūtu priekšnieku apvienotās konferences viceprezidentu, bet kopš 2022. gada par tās prezidentu. Savukārt šā gada aprīlī Jānis Meļņikovs ir ievēlēts par Eiropas konsekrēto konferenču apvienības prezidentu.

Jānis Meļņikovs Latvijā ir pazīstams kā meditācijas, kontemplācijas un garīgās līdzgaitniecības skolotājs, kā arī raidierakstu “Eksperimentalās sarunas” un “Svētdienas doma” vadītājs.

Pirms pāvesta Franciska vizītes Latvijā tēvs Jānis bija iesaistīts mediju projektā “pāvestslatvijā2018”.

Radio Marija projekts Jānim Meļņikovam arī nav svešs. 2017.–2019. gadā viņš veidoja raidījumu “Garīgums mūsdienās”, kā arī labprāt iesaistījās citu brīvprātīgo veidotajos raidījumos un ik pa laikam bija raidījuma “Priestera katehēze” viesis.

Arī kristīgā medija TUVUMĀ.lv veidoto radio raidījumu “Savienots” var dzirdēt Radio Marija Latvija katra mēneša otrajā un ceturtajā sestdienā (ar pārtraukumu vasaras mēnešos). Nesenākajā raidījuma epizodē raidījuma vadītājs Augusts Kolms sarunājās ar Induli Paiču, Jāni Priedi un Andreju Zumbergu par atomkara draudiem, pēdējiem laikiem un pasaules galu. Savukārt martā raidījumā viesojās arī tēvs Pēteris.

Vāka foto: Māris Veliks un Pēteris Skudra Radio Marija Latvija studijā. Avots: Radio Marija Latvija Facebook lapa.

Augusts Kolms
Augusts ir kristīgā medija TUVUMĀ.lv galvenais redaktors. Viņa balsi var dzirdēt TUVUMĀ.lv producētajā radio raidījumā “Savienots” reizi divās nedēļās trešdienās Radio Marija Latvija. Augusts iesaistās dažādos kristīgos projektos jau no agras bērnības. Viņš labprāt lasa un klausās, raksta un runā par garīgām un filozofiskām tēmām. Augustam patīk domu dažādība, izaicinoši viedokļi un veselīga diskusija. Augusts ir jurists un savā maģistra darbā pētīja Mozus grāmatu tiesiskos aspektus. Iesvētīts Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā 2010. gadā.