Ziņas

Rīgā norisināsies starptautiska konference par cilvēka un ģimenes identitāti

Uzsverot zināšanu nozīmīgumu un diskusiju aktualitāti par cilvēka identitātes un ģimenes vērtību aizstāvības jautājumiem, 23.-24. februārim Rīgā klātienē norisināsies starptautiska konference “Cilvēka un ģimenes identitāte šodien un mūžīgi”.

Konferenci organizē Latvijas Kristīgo mediķu biedrība (KMB) sadarbībā ar biedrību Asociācija “Ģimene” un Latvijas Vīru biedrību.

Divas dienas starptautiski novērtēti eksperti, sabiedriskās domas

Paivi Rāsenena (Somija). Somijas parlamenta locekle, Somijas Kristīgo demokrātu partijas priekšsēdētāja, Somijas Iekšlietu ministre no 2011. – 2015. gadam, ārste, 5 bērnu māte

veidotāji un NVO pārstāvji un interesenti satiksies priekšlasījumos un diskutēs divās galvenajās izvirzītajās tēmās – “Cilvēka identitāte un dzīvības vērtība. Kas ir cilvēks?” un “Likumdošanas, politikas un zinātnes ietekmē – kas ir ģimene?”

“Mēs dzīvojam laikā, kad pasaulē sajukums vērtībās un identitātē ir vērojams gan personīgā, gan valstiskā un globālā līmenī. Notiek cīņa starp fundamentālajām cilvēka identitātes, dzīvības un ģimenes vērtībām un humānisma liberālajām idejām. Šī būs pirmā tik liela mēroga konference Latvijā, kur šos jautājumus mums palīdzēs izgaismot gan juristi, gan politiķi, gan mediķi un mediju cilvēki. Īpaši priecājos, ka mūsu vidū goda vieslektore būs Somijas parlamenta deputāte Paivi Rāsenena [Paivi Räsänen] kopā ar savu vīru teoloģijas doktoru Nilo Peku Rāsenenu [Niilo Pekka Räsänen]. Nav noslēpums, ka pēdējos četrus gadus tieši viņa ir personīgi ļoti spraigi cīnījusies par vārda brīvību Eiropā, jo pati tikusi apsūdzēta naida runas

Nilo Peka Rāsenens (Somija) mācītājs, teoloģijas doktors un Bībeles koledžas (Somijas luterāņu misijas) direktors.

noziegumā pēc ieraksta “Twiterī”. Līdzās viņas stāstījumam dzirdēsim arī pārstāvjus no juristu organizācijas “ADF International”, kuri pārstāvēja Paivi Rāsenenu tiesas procesos un ir gatavi dalīties ar mums par ģimenes tiesiskajām normām un iespējām šobrīd Eiropā,” plašāk stāsta KMB vadītāja Aiga Rotberga.

 

Konferencē kā vieslektori uzstāsies – ārsts epidemiologs, emeritētais profesors Kloda Bernāra Universitātē Lionā Renē Ekočards [René Ecochard] (Francija), profesors, laulības un ģimenes maģistra studiju programmas vadītājs, daudzu grāmatu par ģimenes attiecībām autors Gintauts Vaitoska (Austrija), Kristīgo ārstu un zobārstu asociāciju vecākais viceprezidents bioētikas un sabiedriskās politikas jautājumos Džefrijs Dž. Barovs [Jeffrey J. Barrows] (ASV), Zviedrijas vadošās kristiešu domnīcas un pētniecības institūta direktors Pērs Everts [Per Ewert].

KMB vadītāja A.Rotberga uzsver, ka divu dienu laikā ikvienam, kuram rūp konservatīvās vērtības, to aizstāvība un integrācija sevis pārstāvētajā profesionālajā sfērā būs iespēja gūt svaigas un aktuālas zināšanas no starptautiskiem lektoriem, diskutēt, atrast sadarbības partnerus un nostiprināt personīgo izpratni par vīziju un izaugsmi mainīgajā vērtību laikmetā.

“Cilvēka identitātes jautājumiem un dzīvības vērtībai veltītajā daļā klātesošie varēs dzirdēt arī lekciju par mākslīgā intelekta ietekmi mūsu cilvēka dabu. To vadīs starptautiski atzīts lektors, nākotnes viedās informācijas analīzes speciālists Andreass Vībe [Andreas Wiebe] no Šveices. Savukārt plānotās paneļdiskusijas abās dienās būs veltītas tematikām – “Cik maksā cilvēka dzīvība 21. gadsimtā” un “Ģimene – sabiedrības, politikas un zinātnes krustcelēs”. Tajās piedalīsies arī pašmāju eksperti, un tās moderēs politologs Andis Kudors un mācītājs Dainis Pandars,” informē A.Rotberga.

Tikmēr pieredzes apmaiņas nolūkos 23. februāra vakarā notiks īpašs NVO prezentāciju vakars, kur būs iespēja dibināt kontaktus, dzirdēt citu organizāciju darbības pieredzi un uzdot papildus jautājumus vieslektoriem.

Starptautisko konferenci apmeklēt aicināts ikviens interesents. Plašāka informācija par norisi un lektoriem, kā arī pieteikšanos var atrast mājaslapā www.kristigiemediki.lv.

*Raksta autors ir biedrības “Asociācija “Ģimene”” valdes priekšsēdētājs Rihards Kostigovs

Redaktores Aijas Volkas piebilde. Pasākuma vieslektori kristiešu aprindās zināmi kā tā saucamā fundamentālisma virziena pārstāvji, finansējums varētu būt saistīs ar ASV republikāņiem.  Tiesa, Rīgā gaidāmais pasākums ir komerciāls ar dalības maksu. Kā vēstīts mājaslapā kristigiemediki.lv, dalības maksa ir robežās no 60 līdz 120 eiro. Lai piedalītos, ir obligāta iepriekšēja reģistrācija. Paneļdiskusijā “Ģimene – sabiedrības, politikas un zinātnes krustcelēs ” piedalīsies arī politiķe un juriste Inga Bite (”Latvijas Reģionu apvienība”) un Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības vadītāja Elīna Treija (“Nacionālā apvienība”)

"Jo vēlāk pāris domā par bērniņa laišanu pasaulē, jo pastāv lielāks risks, ka sievietei dzīves laikā, gadiem ejot, var attīstīties dažādi veselības traucējumi," tā ginekoloģe, Latvijā Kristīgo Mediķu biedrības vadītāja Aiga Rotberga.

Aiga Rotberga

Pasākuma organizatore Aiga Rotberga zināma kā ginekoloģe, kura neveic abortus. Viktorijas Slavinskas- Kostigovas intervija ar A. Rotbergu ”lasi.lv”: Ginekoloģe-kristiete, kas neveic abortus: Ja tos ieskaitītu nāves cēloņos, tad tas ieņemtu 1. vietu (2024. gada 19. februāris). 

Riharda Kostigova saruna ar Paivi Rāsanenu: “Tieku tiesāta savas pārliecības dēļ” – saruna ar Somijas Parlamenta deputāti Paivi Rasanenu (19/09/2023)

 

Publikācijā atspoguļotie viedokļi 
nav uzskatāmi par kristīgā medija “TUVUMA.lv” 
vai nodibinājuma "Kristīga dzīvesveida izpētes fonds" 
oficiālo nostāju. 
Ja Tev patīk Tuvuma.lv darbs, 
atbalsti mūs! 
Konta numurs: LV50HABA0551040282926