Attiecības

“ImagiNations Artist Camp 2023”: iespaidīgs talantīgu kristiešu saiets Užavā (+FOTO)

No 31. jūlija līdz 3. augustam mierpilnā kempingā [red. –”Ganības”] Užavā, Latvijā, notika nometne ”ImagiNations Artist Camp 2023″, kurā viesojās vairāk nekā 80 kristiešu, radošu mākslinieku, no Baltijas valstīm.

Šādas nometnes tiek rīkotas, lai nodrošinātu unikālu platformu, kur māksliniekiem savā starpā iepazīties un kas veicinātu māksliniecisku sadarbību nākotnes projektos. Dalībnieki iepazīst dažādas mākslas formas, tajā skaitā mūziku, tēlniecību un dzeju. Nometne ir viena no aktivitātēm organizācijas “Bridge Builders International” (BBI) paspārnē esošas komandas “Imago Dei Art” programmā ar mērķi veicināt starpkultūru mijiedarbību, tostarp mākslas jomā.

Šogad nometnes tēma bija “Fokuss”, iedvesmojoties no Salamana pamācības 4.nodaļas 25.pantā: “Lai tavas acis raugās tieši uz priekšu, un tavs skatiens ir taisns tavā priekšā.” Mudinājām māksliniekus koncentrēties uz savu prasmju pilnveidošanu un radošuma veicināšanu.

Pasākumā piedalījās bijušais “BBI Latvija” prezidents Čaks Kellijs (Chuck Kelley), kurš dalījās savās zināšanās un skatījumā. Dalībniekus uzrunāja arī pašreizējā “BBI Latvija” prezidente Natālija Mīksa (Natalie Meeks) un jaunais “BBI” izpilddirektors Džošua Masterss (Joshua Masters), padziļinot “koncentrēšanās” tēmu.

Fotoattēlā varētu būt 1 persona un ģitāra

Čārlzs Deivids Kellijs: “Jaunībā es biju diezgan labs basģitārists, bet pēdējo 25 gadu laikā esmu to spēlējis reti. Tāpēc bija ļoti jautri paņemt šo instrumentu un pievienoties citiem mūziķiem “ImagiNations” mākslinieku nometnē.” Foto: Aija Valtmane

Pasākums bija zvaigžņu pārpilns. Starp ievērojamām personībām, kas vadīja aizraujošas darbnīcas, iedvesmojot kolēģus, māksliniekus, bija Stokholmas gospeļfestivāla virzītājspēks Jonass Engstroms (Jonas Engstrom), slavenā aktrise un operdziedātāja Kellija Aikena (Kellie Aiken) un cienījamā tēlniece Anita Indāre. 

Nometni organizēja “BBI Latvija” sadarbības partneris, nevalstiskā organizācija “Partneri” izpilddirektora Almera Ludvika un Vinetas Zāles vadībā. Viņu nevainojamais darbs nodrošināja intensīvu un bagātinošu pieredzi ikvienam dalībniekam. Turklāt Lāsma Šauriņa un es, Efraims Šmits, šo rindu autors, parādījām viesmīlību pret ikvienu mākslinieku, kas bija mīļi gaidīti no visām Baltijas valstīm, tādējādi nodrošinot daudzveidīgu talantu apvienojumu.

Ceļojums nebeidzas. “ImagoDei Artist” komanda plāno arī turpmāk, reizi gada ceturksnī jeb ik pēc trim mēnešiem, celt Baltijas māksliniecisko garu. 2023.gada novembrī būs nākamais pasākums – Vecrīgas klubā ”Hamlets”.

 

 

Foto: Aija Valtmane (Galerija pievienota 30.08.2023.)

 

PAR TĒMU VĒL:

Čārza Deivida Kelllija raksts 2023.gada 13.martā Būt vai nebūt. Mākslinieciskās izpētes vakars (+FOTO)

Augusta Kolma ziņa par mākslinieku nometni 2022.gada 18.jūlijā Kopīga garīga radīšana. Nodibinājums “Partneri” aicina uz mākslas nometni “ImagiNations”