Tuvumā.lv lasītāju izvēle 2018. gadā. TOP 10


184
Medijam Tuvumā.lv aizvadītais gads ir bijis darbīgs un izaicinošs, kopumā 2018. gadā mūsu vietni apmeklējuši 23 365 cilvēku, no kuriem vairāk kā 4000 ir kļuvuši par regulāriem lasītājiem. Esam lepni par sasniegto, jo divu gadu laikā mūsu medija lasītāju skaits no dažiem simtiem ir izaudzis līdz vairākiem tūkstošiem. Par to esam bezgala pateicīgi Dievam un, protams, mūsu uzticamajiem lasītājiem! Iepazīstināsim ar 10 lasītākajiem Tuvumā.lv rakstiem 2018. gadā! Aicinām Tevi arī komentēt un dalīties, kuri Tuvumā.lv raksti Tevi ir uzrunājuši visvairāk aizgājušajā gadā!  

 

2018. gads medijam Tuvumā.lv bija jaunumu gads, atklājām Kristīga dzīvesveida izpētes fonda mājas lapu. Savukārt kopš pagājušā gada 24. janvāra Radio Marija ēterā trešdienās pl.17:00 tiek raidīts Tuvumā.lv producētais radio raidījums “Savienots”.  

2018. gads ir bijis notikumiem bagāts gan Latvijā, gan pasaulē. Pēc mūsu lasītāju balsojuma esam izveidojuši kristiešiem nozīmīgu notikumu Latvijā 2018. gadā Top 15.

 

Tuvuma.lv 2018. Top 10

 

 1. Ar pārdošanas gēnu un “glābšanas riņķi” no Dieva. Intervija ar uzņēmēju Lindu Matisoni

Intervija ar Baltijas vadošā veļas ražotājuzņēmuma “Lauma Lingerie” valdes priekšsēdētāju Lindu Matisoni.

Linda Matisone
Linda Matisone

 

 

 

 

 

 1. Stambulas konvencija – dāvana vai lamatas no Eiropas Padomes? Pirmā daļa (precizēts)

Būt vai nebūt Latvijas likumdošanai saistošai Stambulas konvencijai. Lai meklētu un skaidrotu atbildes uz jautājumu, kādēļ šī konvencija pēdējā laikā ir viena no vispretrunīgāk vērtētajiem starptautiskajiem dokumentiem, kas nonākuši uz mūsu politiķu darba galda, publicējām trīs daļu rakstu sēriju, atspoguļojot dažādos viedokļus.

 

 1. Mākslinieku pāris Kārlis Auškāps un Inese Ķirsone — būt kopā

  2013.gadā. Foto no personīgā arhīva.

  ar Dievu un dabu

Intervija ar režisoru, bijušo Dailes teātra vadītāju  Kārli Auškāpu un aktrisi, ainavu dizaineri Inesi Ķirsoni. Par draudzi, darbu un laimi.

 

 

 1. Stambulas konvencija – vai mainīs sievietes identitāti un lomu? Otrā daļa

Rakstu sērijas pirmajā daļā jau pieminējām, ka konvencijas pretinieki saskata dokumentā vairākus slēptus draudus. Kā viens no tiem tiek minēts- mainīta izpratne par dzimumu identitāti un lomām, ieviešot likumdošanā jēdzienu “dzimte”.  Šoreiz aplūkosim argumentus un pieņēmumus saistībā ar šo aspektu.

 

 1. Būt vērtīgam arī bez atpazīstamības. Intervija ar Santu Lozinsku

Santa Lozinska – muzikālās grupas “Xenos” dibinātāja un vadītāja stāsta par dzīvi Kanādā, mūziku un identitātes meklējumiem.

 

 

 1. Vai ņemsim Tālivalža Tālberga “brilles”, kā skatīties uz Dziesmu un deju svētkiem? Aijas Volkas komentārs

Tuvumā.lv galvenās redaktores Aijas Volkas komentārs par latviešu spēka zīmēm mūsdienu un senču kultūrā.

 

 

 1. Dzīvē nav tādu situāciju, kad nevar palīdzēt. Intervija ar psihoterapeitu Uldi Jumeju

Uldis Jumejs: “Kristieši mēdz uztvert depresiju kā „Dieva sodu”, un tāpēc visbiežāk viņi cieš vienatnē, nemeklē speciālista palīdzību, bet kā zāles izmanto lūgšanas, sarunu ar Dievu. Diemžēl bieži ar to nepietiek, ir nepieciešama arī ārsta palīdzība un zāles. Depresija ir slimība.” 

 

 

 

 1. Andra Opengeima svētruna. Neesam pārsteidzīgi nosodīt! (+ VIDEO)

Mācītāja Andra Opengeima svētruna, kas bija arī dzirdama “Latvijas Kristīgajā radio”.

Andris Opengeims ar ģimeni. Foto no personīgā arhīva
 1. Juris Rubenis: “Mēs neesam tikai gaļas gabals, kas klibo cauri šai pasaulei”

Juris Rubenis. Foto: Edgars Lācis

Mācītāja Jura Rubeņa skaidrojums par nepieciešamo garīgo ceļu, attiecībām ar Dievu un sevis izzināšanu.

 

 

 

 

 1. Sporta komentētājs Renārs Penezis – no dumpinieka par mentoru pusaudzim

Renārs Penezis: “Kristietībā noteikti var rast galvenās atbildes, man tā bija atbilde uz jautājumu – kāda ir manas dzīves jēga uz šīs pasaules. Man bija svarīgi saņemt atbildi, ka viss nebeigsies ar manu fizisko nāvi uz šīs zemes.”