Izpēte

Hipnoze — baznīcā? (+VIDEO)

Katrā grāmatā par hipnozi, kurā esmu ieskatījusies, parasti grāmatas sākuma daļā tiek pieminēts, ka hipnoze notiek dievkalpojumos un ar labiem rezultātiem dziedināšanas dievkalpojumos. Kad izlasīju to pirmo reizi aptuveni pirms gada, manas emocijas bija diezgan spēcīgas, sākot no “kā tā var?”, “tas nevar būt!” līdz “kāpēc mani visu dzīvi čakarēja?”

Kristieši taču neatzīst nekādu hipnozi (pat psihoterapiju)! Kas zina, kas var notikt tad, kad ļauj pārņemt kontroli pār savu zemapziņu kādam neticīgajam hipnotizētājam vai psihologam? Un tagad es izlasu katrā grāmatā par hipnozi, ka hipnoze gadu tūkstošiem ir notikusi tempļos un baznīcās. Par tempļiem es uzzināju pagājušā gada aprīlī, kad devos uz Korintu, kurā vienlaikus ar apustuļa Pāvila draudzes dibināšanu, cilvēki pielūdza dažādus citus dievus, tādus kā Apolons, Afrodīte u.c.

Fotoattēla apraksts nav pieejams.

Templis Korintā

Mans viesu nams Korintā atradās pie bijušā Asklēpija tempļa, un tas manī izraisīja interesi par viņu, jo Asklēpijs bija medicīnas dievs (cilvēks, ārsts, padarīts par dievu). Tiešā vai netiešā veidā visos šajos tempļos tika veicināta apziņas stāvokļu maiņa, kuras laikā cilvēki piedzīvoja attiecīgi to, ko vēlējās. Konkrēti runājot par Asklēpija kultu, tur cilvēki piedzīvoja dziedināšanu. Epidavrosā, par kuru rakstīju pagājušogad, priesteri bija ārsti, kuri vai nu deva pacientiem pretsāpju, miega, anestētiskos līdzekļus un operēja, vai nu hipnotizēja un ļāva cilvēkam atjaunoties. Bet kas attiecas uz hipnozi kristīgās draudzēs, kas notiek un kuras esamību ar putām uz lūpām noliegtu jebkurš vasarsvētku mācītājs vai harizmātu sludinātājs, tad tā ir, protams, tēma, kas man ir jauna, kaut arī… neteikšu, ka nāk kā baigais pārsteigums.

Kopš astoņu līdz deviņu gadu vecuma es atrados “Jaunajā Paaudzē”, kurā dievkalpojumi notika četras stundas. Ja kādam izdodas atrast video ierakstus no 1990.gada, tad tie ir mežonīgi — cilvēki dzied un kustās transā, tiek dzīti dēmoni, cilvēki kliedz, raustās, krīt, vārtās gar zemi, sludinātājs agresīvi kliedz.

Zemāk video no 2011.gadā ”Youtube” ievietots video pasākuma draudzē ”Jaunā Paaudze”, kur redzams, kā cilvēki krīt zemē 

Pusaudžu laikā gāju mierīgākā vasarsvētku draudzē, kurā ik pa laikam iebrauca kāds ārzemju viesis, kurš gribēja nodemonstrēt savu īpašo izredzētību un īpašās Dieva dotās spējas ar to, ka lūdza par cilvēkiem, pieskārās viņu pierēm un viņi krita. Šis ir piedzīvots, tāpat kā tā sajūta, kad sludinātājam dažreiz ar mani veicās mazāk un tāpēc ik pa laikam jutu, ka mani vienkārši banāli gāž no kājām ar grūdienu. Tajos brīžos

mans iekšējais mazais skeptiķis uzdeva jautājumus par svaidījumu un izredzētību, šarlatānismu, manipulācijām un acīmredzot visu to, kas mani ir mudinājis dabūt doktora grādu teoloģijā.

Bet arī viss tas ir tikai puķītes, jo ir tā saucamie “lielie” sludinātāji, kā piemēram, viens no maniem pusaudžu varoņiem Benijs Hins, kurš ir bijis Rīgā.

Viņam nav jānoņemas ar aizlūgšanām. Viņam vajag tikai milzīgu kori (kurā esmu dziedājusi), konkrētas un tikai konkrētas transā ievadošās dziesmas, un viņš pametīs žaketi un “nopļaus” cilvēku pūļus gar zemi. Lūk, tā ir manifestācija!

Mans hipnozes pasniedzējs nesen minēja, ka Benijs Hins ir “absolūti” hipnotizētājs. Par to man nav vairs ne šoka, ne pārsteiguma, vienīgi tāda drusku kā piečakarēšanas sajūta par to, ka šie manis minētie darboņi to dēvē par Svētā Gara izpausmēm un tad piedraud, ka neko apšaubīt nedrīkst, jo tā būs Svētā Gara zaimošana.

Ceru, ka pamanāt, kāda sistēma te darbojas — paši zaimo Dievu ar to, ka hipnotisko fenomenu nosauc par garīgām izpausmēm, kad tās ir psiholoģiskās izpausmes, un lai nepieļautu pat jautājumus, piedraud ar Gara zaimošanu. Hipnozes stāvoklis tiek izmantots savas autoritātes, varas, egoisma nostiprināšanai, nevis dziedināšanai. Tas ir no sērijas — mēs lietojam šo instrumentu (hipnozi), bet mēs aizliedzam cilvēkiem to identificēt un, lai vispār noslēptu visas pēdas, aizliedzam vērsties pie psihoterapeitiem un psihologiem, un pasludinām hipnozi par maldu mācību. Interesanti, vai nodarboties ar hipnotizēšanu un saukt to par Gara izpausmēm, ir godīgi? Vai “pļaut” cilvēku pūļus gar zemi ir dziedinoši, labestīgi, rūpju, cieņas izpausme? Jeb egoisma, narcisisisma un necieņas izpausme?

Draugi kristieši, ievērojiet to, ka “atvērt savu dvēseli” draudzē ir precīzi tikpat riskanti kā to atvērt psihoterapeitam vai hipnoterapeitam. Abās situācijās Tev notiek apziņas stāvokļu maiņa. Pēdējiem diviem var gadīties, ka nolūks ir veicināt Tavu labsajūtu, nevis nostiprināt kontroli ar augstiem vārdiem par Dieva gribu un iezombēt bailes un kaunu. Ja Tev ir jautājumi, vari rakstīt arī privāti. Ja Tev ir bailes no kaut kā, raksti, varbūt to var viegli atrisināt.

* Ar autores atļauju pārpublicēts no “Facebook”

Publikācijā atspoguļotie viedokļi 
nav uzskatāmi par kristīgā medija “TUVUMA.lv” 
vai nodibinājuma "Kristīga dzīvesveida izpētes fonds" 
oficiālo nostāju. 
Ja Tev patīk Tuvuma.lv darbs, 
atbalsti mūs! 
Konta numurs: LV50HABA0551040282926
Aļesja Lavrinoviča
Aļesjai interesē teoloģija un viss, kas saistīts ar to, kā cilvēki piedzīvo ticību. Sapnis iemācīties lasīt Jauno Derību grieķiski izvērsās par divu maģistra grādu iegūšanu teoloģijā - Latvijas Universitātē un Kato Leuven, Beļģijā. Pamata izglītība Aļesjai ir jurisprudencē, un, iespējams, tādēļ teoloģijā viņai patīk izaicināt domāt ārpus pierastām kultūras normām un aizstāvēt tos, ko aizstāvēt nav pieņemts. Brazīlijas kristietības iedvesmota, viņa uzskata, ka Dievs vienmēr nostājas apspiesto un vajāto pusē. Brīvajā laikā viņa skrituļo, nodarbojos ar kalnu slēpošanu un ceļo.