Populārākie Tuvumā.lv raksti 2017. gadā. TOP 10


193
Iepazīstinām ar 2017.gadā lasītākajiem rakstiem, kas publicēti medijā ”Tuvumā.lv”. Priecāsimies, ja dalīsies ar šo topu sociālajos tīklos- pastāstot arī saviem draugiem par mūsu darbību!

Vai Tu jau seko mūsu lapai kādā no sociālajiem tīkliem? Sociālajā tīklā ”Facebook” mums šobrīd ir 1096 sekotāji, draugiem.lv lapā ir 109 sekotāji, ”Twitter” lapā 123 sekotāji. Par jaunumiem vari uzzināt arī, reizi mēnesī saņemot vēstuli par mūsu darbību savā e-pastā (atsūti savu e-pasta adresi WhatsApp uz mob. 29233624 vai redakcija@tuvuma.lv).

2017.gada laikā kopumā medijam ”Tuvumā.lv” bijuši 34 826 unikālie lietotāji, liecina ”Google Analytics” dati.

Visvairāk lasītā raksta (Juris Rubenis: “Mēs neesam tikai gaļas gabals, kas klibo cauri šai pasaulei”) auditorija gada laikā bijusi 5342 unikālie lietotāji, savukārt topa 10. vietas lasītāju skaits- 1185.

Lielākoties mūsu auditorija ir vecumā no 25 līdz 34 gadiem (29,67%), 35 līdz 44 gadiem (22,42%), 45 līdz 54 gadiem (22,02%) vai 55 līdz 64 gadiem (19,78%). 81,7% sievietes, 18,3% vīriešu.

Mēs ļoti vēlamies ar publikācijām sasniegt latviešu valodā runājošos visā pasaulē. Pērn 89,69% lasītāju bija no Latvijas, bet apmeklējums bijis arī no citām valstīm: ASV, Lielbritānijas, Vācijas, Norvēģijas, Īrijas, Zviedrijas, Kanādas, Dānijas, Francijas, Spānijas, Nīderlandes, Austrijas, Ukrainas, Somijas, Brazīlijas, Šveices, Lietuvas, Beļģijas, Krievijas un citām.

Aicinām lasītājus piedalīties domapmaiņā, komentējot rakstus te, vietnē Tuvumā.lv (apliecini savu identitāti, reģistrējoties disqus.com vai caur sociālo tīklu profiliem), vai mūsu sociālo tīklu lapās! Tuvināsimies cits citam- pateicoties mūsu kopīgajām interesēm, vērtībām un ticībai!

Tuvumā.lv auditorija pasaulē. Foto: Google Analytics

1. Juris Rubenis: “Mēs neesam tikai gaļas gabals, kas klibo cauri šai pasaulei” 

 

Juris Rubenis. Foto: Edgars Lācis

Kādā veidā cilvēkam nonākt līdz saprašanai, kas ir mans aicinājums? Kā saprast, kur ir mana vieta pasaulē? Ar autores atļauju pārpublicējām laikraksta “Talsu vēstis” žurnālistes Elīnas Lāces rakstu, kurā atstāstīts mācītāja Jura Rubeņa skaidrojums par nepieciešamo garīgo ceļu, attiecībām ar Dievu un sevis izzināšanu.

 

 

 

2. Vīrs mācītājs – katras kristietes sapnis? Četru mācītāju sievu pieredze 

Anda Mežiņa ar vīru

Ko nozīmē būt mācītāja sievai? Nereti nākas dzirdēt viedokli, ka mācītāja sievām ir jābūt priekšzīmīgām, jāprot savaldīt pat nesavaldāmus pusaudžus un jāvada svētdienasskola vai kāda cita kalpošanas joma draudzē. Vai viņas sajutušas vērtējošus skatienus, sagaidītu kādu īpašu uzvedību? Vai viņas paspēj realizēt arī sevi un kā to apvienot ar atbalstu savam vīram un bērnu pulciņam? Tuvumā.lv žurnāliste Viktorija Slavinska-Kostigova uz sarunu aicināja četras mācītāju sievas – Inetu Ginko, Agritu Otomeri, Ilzi Šternu un Andu Mežiņu.

 

3. Mākslinieku pāris Kārlis Auškāps un Inese Ķirsone — būt kopā ar Dievu un dabu 

 

2013.gadā. Foto no personīgā arhīva.

2017. gadā Mūžībā aizgāja režisors Kārlis Auškāps. Pieminot viņu, mūsu lasītāji pārlasīja 2016. gadā no Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes avīzes pārpublicēto interviju ar režisoru, viņa sievu Inesi Ķirsoni un dēlu Miķeli. “Sarunas laikā viņi ir nepiespiesti, ķircina viens otru, smejas, kā arī ir skumji un klusi, ļaujot noprast, ka dziļas zaudējuma sāpes viņiem nav svešas,” pāri bija raksturojusi intervētāja Evija Mileiko. Intervijā viņi atklāja, kā tuvojas Dievam.

 

 

4.Kas ir tas velns, ko mīl latvieši?

Mācītājs Ilgvars Matīss

Luterāņu mācītājs Ilgvars Matīss 2017. gada augustā ierosināja nojaukt Lizuma pagastā Gosupes velna skulptūru. Mācītāja ierosinājums izpelnījās gan vietējo iedzīvotāju uzmanību, gan guva rezonansi ārpus Gulbenes novada robežām. Par to rakstīja medijos un runāja TV. Sociālajos tīklos pat radās akcija “Es par Gosupes velnu!” Vieni teica, ka drosmīgs un pamatots ir mācītāja Ilgvara Matīsa aicinājums, citi stājās pretī: lieciet mierā mūsu kultūras mantojumu un šis piemineklis nevienam neko sliktu nedara. Tēmu pētīja Tuvumā.lv žurnāliste Viktorija Slavinska-Kostigova.

5. Pie Irbēm Mazirbē – gan priekos, gan bēdās

Vineta un Kārlis Irbes

2013. gada maijā uz dzīvi Mazirbē kopā ar divām meitiņām Annu un Sāru pārcēlās Kārlis un Vineta Irbes. Kārlis, lai kļūtu par Mazirbes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāju un  Mazirbes rekolekciju centra vadītāju, un Vineta kā sava vīra palīgs un māmiņa nu jau pieciem bērniem. Mazirbē dzimis Krišjānis Jēkabs. Vēl divi bērniņi ir Mūžībā. Pie ģimenes ciemojās Tuvumā.lv žurnāliste Vizma Šulca.

 

 

6.  Artūram Irbem ir ko teikt mūsdienu jauniešiem 

Artūrs Irbe

Viens no visu laiku slavenākajiem un izcilākajiem Latvijas hokejistiem Artūrs Irbe pārliecinoši nostājās uz sporta ceļa, pateicoties savu vecāku gudrībai, mērķtiecībai, kā arī savam pirmajam trenerim. Hokejists ir pārliecināts, ka tieši pirmajām bērnu autoritātēm ir izšķiroša nozīme jauniešu pašvērtības veidošanā. Kā sportistam, trenerim, tēvam un kristietim Artūram ir ko teikt mūsdienu jauniešiem. 2017. gada augustā Artūrs Irbe viesojās jauniešu konferencē ”History Makers United”, un pirms dalības sniedza interviju Tuvumā.lv žurnālistei Viktorijai Slavinskai-Kostigovai.

 

 

7.Koklētāja Ieva Veide par Dievu, ģimeni un mātes vietu mūsdienu sabiedrībā

Ieva Veide ir starptautiski atzīta koklētāja, kura pati gan apzīmējumu māksliniece ierindo kā pēdējo savā raksturojumā. Ieva saka, ka vispirms viņa ir kristiete, tad sieva un mamma Jēkabam un Helēnai, un tikai tad – mūziķe. Ar Ievu sarunājās Tuvumā.lv žurnāliste Viktorija Slavinska- Kostigova.

 

 

8. Arvis Juzups Dievu lūdz pirms katras spēles; uzvaru neprasa

Ar Vācijas komandu. Arvis – ceturtais no kreisās

Arvis Juzups ir gados jauns un mērķtiecīgs handbolists. Savas sportiskās prasmes aizsācis dzimtajā Vaiņodē, pilnveidojis Murjāņu Sporta ģimnāzijā,  piepildījis sapni par dalību Latvijas Handbola izlasē. Spēlējis Vācijas klubā “SV Beckdorf”. “Arī sports ir vieta, kur sastapt Dievu,” intervijā Tuvumā.lv žurnālistei Viktorijai Slavinskai-Kostigovai atzina Arvis.

 

9.Jautājumi, kurus ierosinājis Juris Rubenis

Tuvumā.lv galvenās redaktores Aijas Volkas komentārs par Jura Rubeņa grāmatu  “Viņa un viņš. Attiecības. Sekss”, apkopojot idejas, par un pret ko iestājies grāmatas autors, kā arī ieteikti resursi uz citiem viedokļiem. “Ja grāmata šķiet pārāk sarežģīta, tad iesaku vispirms atvērt divas lapaspuses (250.- 251.lpp.), kur J.Rubenis uzskaitījis tikai un vienīgi jautājumus savam lasītājam. Ja esi gatavs tos visus apdomāt, tad vispār ir vērts lasīt grāmatu,” norāda A.Volka.

 

10.10 gadi laulībā. Grupas “My Radiant You” pāra pieredze (+ VIDEO intervija)

2017. gadā Tuvumā.lv galvenā redaktore Aija Volka kopā ar videooperatoriem Jāni Skulmi un Mārtiņu Zeltiņu viesojās pie mūziķiem no grupas ”My Radiant You” – laulātā pāra Jāņa un Ilzes Driksnām – viņu pagaidu miteklī Ilzes dzimtas mājās Jelgavas novadā, kur Ilze pavadījusi savu bērnību un jaunību. Uzzinājām viņu iepazīšanās stāstu, uzskatus par laulībā svarīgo un bērnu audzināšanu.

 

Ja vēlies ierosināt tēmas, uzdot jautājumus, iesniegt savus komentārus, rakstus, podkāstus vai video, sūti vēstuli uz e-pastu: redakcija@tuvuma.lv. Priecājamies par jauniem autoriem, kā arī sadarbību ar citiem medijiem, draudžu avīzēm u.c.

Materiālus pārpublicējam, ja saturs atbilst mūsu redakcijas vērtībām, vadlīnijām un ētikas kodeksam un ja redkolēģija nolēmusi pēc saviem ieskatiem informatīvi atbalstīt kādu kristiešu iniciatīvu vai pasākumu.

Ja vēlies izvietot medijā reklāmu, tad piedāvājam banera izvietošanas iespēju reklāmas laukumā pret Jūsu izvēlētu ziedojumu medija uzturētājam- nodibinājumam ”Kristīga dzīvesveida izpētes fonds”.Tie ziedotāji, kas piedāvā reklāmas baneri, nodokļu atlaides nesaņem (likuma izpratnē- tā ir sponsorēšana). Visi pārējie atbalstītāji var pretendēt uz nodokļu atlaidēm, jo fondam ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Lai mēs varētu nodrošināt regulāru saturu, saglabāt savu redakcionālo neatkarību un attīstīties, mums ir nepieciešams regulārs finansiālais atbalsts, kā arī priecāsimies par arvien jauniem brīvprātīgajiem fonda darbībā! Par mūsu īstenotiem projektiem un nākotnes iecerēm uzzini, zvanot: mob. +371 29233624 (Aija).