IesakāmZiņas

20. jūlijā vienas dienas starpkonfesionāls svētceļojums no Limbažiem uz Igati

20. jūlijā jau desmito gadu pēc kārtas notiks ekumeniskais svētceļojums no Limbažiem uz Igati.

Svētceļojuma laikā, kā jau ierasts, dalībnieki vienosies lūgšanā par kristiešu vienotību, par mieru mūsu zemē un mūsu ticību, stāsta idejas autore un organizatore, (arī Tuvuma.lv rakstu autore) māsa Inese Šteina. Galvenā pārdomu tēma būs “Bībele – mūsu visu kristiešu dārgums. Gan es, gan priesteris Tomašs Dudzjuks, gan vēl daži būs sagatavojuši uzrunas par šo tēmu,” atklāj I. Šteina.
Svētceļojums sāksies plkst. 9.00 ar Svēto Misi Limbažu Romas katoļu baznīcā, Ceriņu ielā 1, Limbažos, un vienlaikus plkst. 9.00 sāksies dievkalpojums Limbažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Lībiešu ielā 2, Limbažos.
Plkst. 10.15 vietējie katoļi, luterāņi un jebkuras citas konfesijas piederīgais aicināts pulcēties pie Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa pieminekļa un vienoties lūgšanā “Dievs, svētī Latviju!”.
Plkst. 10.30 svētceļnieki uzsāks ceļu uz Igati, kur atrodas ekumeniskā Igates baznīca.
Plkst. 18.00 notiks ekumenisks dievkalpojums Igates baznīcā.
Svētceļojuma moto: “Bet Gara auglis ir: mīlestība, prieks, miers, pacietība, laipnība, labprātība, uzticamība, lēnprātība, atturība. Galatiešiem 5,22”.

Lūgšana par kristiešu vienotību

Kungs Jēzu, kas esi lūdzies, lai mēs būtu vienoti,
mēs Tevi lūdzam par kristiešu vienotību,
tādu, kādu Tu to vēlies, un ar līdzekļiem,- kādiem Tu vēlies.
Lai Tavs Svētais Gars liek mums sajust sašķeltības sāpes,
saskatīt mūsu grēku un cerēt pāri visām cerībām.
Amen.

Pieteikšanās svētceļojumam un informācija:
priesteris Tomašs Dudzjuks t. 27497288
māsa Inese Šteina t. 27117810
Fotoattēlā varētu būt 7 cilvēki un teksts

Raksti par svētceļojumu iepriekšējos gados:

Aija Volka
Aija ir nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' un fonda uzturētā medija ''Tuvumā'' dibinātāja. Aijas vīzija ir ar medija ''TUVUMĀ'' palīdzību savest kopā cilvēkus, lai nestu mieru Latvijā, Eiropā, pasaulē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties žurnālistikā, mediju ētikā. Šobrīd ir ceļā uz otro maģistra grādu bibliotēkzinātnē, pētot informācijpratību, tostarp – medijpratību. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Vairāk: aijavolka.lv