Meistarklase skolniekiem un draudžu lapu veidotājiem. Kā intervēt kristieti?


63
20. jūlijā Liepājā notiks žurnālistikas meistarklase “Kā intervēt kristieti?” Tajā aicināti piedalīties kristieši, kuri vēlas stiprināt kvalitatīvu žurnālistiku Kurzemes reģionā.

“Ir vairākas profesijas, kas īpaši specializējas dzīves izpratnes veicināšanā. Senos laikos tie bija zintnieki vai tā saucamie šamaņi. Mūsdienās tie ir GARĪDZNIEKI (mācītāji, priesteri), SKOLOTĀJI, ĀRSTI, PSIHOLOGI vai SOCIĀLIE DARBINIEKI. ADVOKĀTI palīdz izzināt mūsu tiesības. ŽURNĀLISTI cenšas iegūt informāciju, lai varētu ziņot par cilvēku uzskatiem. TIRGOTĀJI mēģina noskaidrot pieprasījumu, lai ražotu un piedāvātu tādas preces, kuras atbilstu mūsu vēlmēm un gaumei. Visi šie darbinieki sistemātiski izmanto valodu, lai iegūtu informāciju sev noderīgiem nolūkiem. Mērķtiecīga un sistemātiska valodas lietošana ir intervēšana.” /Fragments no A.Ozoliņas Nucho un M.Vidneres grāmatas “Intervēšanas prasme”/

Lieli ieguvēji no meistarklases būs skolēni, kuri veido skolas avīzi. Pozitīvā pieredze skolas avīzes redkolēģijā palīdzējusi savu profesiju izvēlēties veiksmīgiem Latvijas žurnālistiem. Esošajiem un topošajiem pasākumu vadītājiem noderēs prasme uzturēt patīkamu sarunu. Profesionāļu sniegtās zināšanas būs vērtīgas arī kristīgo draudžu avīžu, mājaslapu un “Facebook” lapu veidotājiem.

Meistarklasi vadīs kristīgi ekumēniskā medija TUVUMĀ.lv galvenā redaktore Aija Volka. Viņa ir komunikācijas zinātņu maģistre un 2010. gada “Žurnālistikas cerības” balvas ieguvēja. Ar vērtīgām praktiskām zināšanām dalīsies arī Anita Platace, laikraksta “Kursas Laiks” galvenā redaktore.
Dalībnieki saņems rakstisku apliecinājumu par piedalīšanos izglītojošajā pasākumā. Praktisko nodarbību laikā tiks pildīti uzdevumi, un labākie no tiem tiks publicēti kristīgajā portālā TUVUMĀ.lv.

 

No kreisās: Aija Volka, Anita Platace

Meistarklase notiks sestdien, 20. jūlijā, no plkst. 10.00 – 18. 00 Liepājā, Brīvības ielā 25 (Latvijas Apvienotās metodisku baznīcas telpās). Pasākuma dalības maksa ir 2.00 eiro (iekļautas uzkodas). Programmā paredzēta arī ekskursija uz laikraksta “Kursas Laiks” redakciju un pusdienu pārtraukums.

Bez maksas dalība būs tiem, kas līdz 19. jūlijam plkst. 19.00 uz e-pastu redakcija@tuvuma.lv atsūtīs komentāru par trīs Tuvumā.lv publicētām intervijām:

1.“Tas brīdis, kad…” jeb ar uguni azotē. Saruna ar Elīnu Lāci 
2. Par kalpošanu Zviedrijā, kas Latvijā tika aizliegta. Intervija ar luterāņu mācītāju Zilgmi Eglīti 
3. Kristieti nevar uzcept kā kūku. Intervija ar Jolantu Gulbi – Paškeviču 

Komentāra autors drīkst arī deleģēt vienu interesentu dalībai bez maksas.

Pasākuma rīkotājs ir ekumeniskais nodibinājums “Kristīga dzīvesveida izpētes fonds”. Tā darbības mērķi ir miera veicināšana, izglītošana par kristīgajām vērtībām un latviski runājošo kristiešu savstarpējā tuvināšanās. Fonda lielākie projekti ir portāls TUVUMĀ.lv un raidījums “Savienots” (Radio Marija Latvija ēterā). Fonds organizē arī seminārus, konferences un pētījumus par Latvijas kristiešiem nozīmīgām sabiedrības aktualitātēm.

Reģistrēšanās anketa šeit: https://ej.uz/Liepajas-meistarklase