Iesakām

Pāvesta Franciska vizīte Latvijā (Teksta tiešraides arhīvs)

Pirmdien, 24. septembrī, vizītē Latvijā ieradies Vatikāna valsts vadītājs un Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks. Viņš Latvijā ieradās ar “airBaltic” reisu no Viļņas, kur sestdien sāka savu vizīti trijās Baltijas valstīs.

Piedāvājam atskatu uz Tuvumā.lv komandas veidoto teksta tiešraidi (papildināti mūsu vērojumi, ko tehnisku iemeslu dēļ nepaguvām vakar publicēt). Svētajā Misē Aglonā klāt bija arī vairāki Tuvumā.lv komandas cilvēki. Laura Kroļa filmētos video skaties ”Facebook” lapā vai youtube.com kanālā.

Satikšanās prieks – Aļesja Lavrinoviča un Aija Volka

19: 43 Aija: Šī bija iespēja piedalīties dievkalpojumā kopā ar tik daudziem vienlaicīgi- no malu malām. Patika uzruna par atstumtību un iedrošinājumu nebaidīties sarežģīt savu dzīvi, palīdzot citiem ikdienā. Tiesa, aptvēru, ka daļai no tautas, kam visvairāk vajag žēlastību, nemaz nebija iespējas atbraukt. Pati- būdama protestantu pārstāve- neuzdrošinājos pieņemt Svēto vakarēdienu. Novēroju, ka cilvēki kūtri gāja pieņemt dievgaldu. Vismaz manā sektorā. Maz arī droši dziedāja līdzi un maz skaļi izteica lūgšanas. Toties ļoti sirsnīgi deva miera sveicienu un pavisam aktīvi vicināja karodziņus. Bija brīži, kad acīs saskrēja asaras- kad tuvodamies pāvestam uzspīdēja saulīte, kad dažādi cilvēki izteica lūgšanu par Latviju, un kad bija klusums pēc uzrunas, un kad uz ceļiem katrs lūdzāmies. Aizkustināja arī bazilikas zvani. Priecājos satikt pazīstamos. Ja par sadzīviskām lietām, uzjautrināja, ka apsardzi neinteresēja ieejas karte un pase, bet lika atvērt termosu. Jocīgi bija stāvēt zālē un dubļos aiz žoga un skatīt svaigo bruģi, uz kura cilvēkus nelaida- tas bija paredzēts popmobīlim. Šis braucamrīks, tāpat daudzie helikopteri radīja distanci un šova elementu. Bet cilvēkiem tas acīmredzot vajadzīgs, jo uzreiz visi sarosījās ar kamerām. Kaut sociālie tīkli tiku pārpludināti ar šādiem video- savdabīgs evaņģelizācijas veids. Būs iemesls parunāt par ticību droši vien arī ar tiem, kas vēl nav ticīgi.

Foto: Lauris Krolis

18:42 Lauris: Šobrīd tūkstošiem cilvēku brauc ārā no Aglonas un ir noslogoti mobilo sakaru tīkli.

16:10 Lauris: Intervēju Rīgā dzīvojošus misionārus, deviņu bērnu vecākus.

16:05 Lauris: Žurnālistiem Svētās Mises laikā ir iespēja būt vai nu teltī, vai uz fotografēšanas torņa.

15:39 Lauris: Manā rīcībā šobrīd ir Pāvesta uzruna, kuru viņš lasīs Sv.Mises laikā. Parakstījos, ka līdz tās izskanēšanai to nenopludināšu.

15:37 Lauris: Pirms kādas 1 minūtes sāka skanēt Aglonas bazilika zvani.

15:30 Aija: Lietus aprima un uzspīdēja saulīte- mūs sāka uzjautrināt ar jokiem vadošais priesteris, dabūjām bezmaksas karodziņus, kur vienā pusē LV karogs. Nevar saskaitīt helikopterus

Teksta tiešraides arhīvs


17:30: Tālāk Pāvests dosies uz Igauniju! Ar šo mēs arī noslēdzam teksta tiešraidi!

16:00: Ir sācies dievkalpojums Aglonā.

15:28: Aija: pirmais iespaids- cilveki vareja but vairak, drumas sejas, saka lit lietus, rindas uz greksudzi īsas.

15:04:

14:44: Pāvests ir ieradies Aglonā.

14:22 Aija: Esam izkāpuši, pirmā pietura- WC rindas. Te vel aktuali kafijas automāti un pārdod karodziņus ar Vatikāna simboliku. Tālumā dzird skaitām rozukroni. Daudz zemessargi. Acīs iekrīt sieva suitu tautastērpā- viss autobuss ar vienādām villainēm.

14:10: Skaties.lv: Pāvests Francisks aicina sirmgalvjus nezaudēt cerību un būt stipriem

13:30: Esam 8 km pirms Aglonas, bet priekšā milzīga automašīnu rinda. Pa celam skatījāmies vai klausījāmies notiekošā translāciju TV un radio. Visiem līdzi termoss un ēdiens, ieejas kartes un pase, siltas drēbes. Viss autobuss skaitījām rožukroni. Lasīju līdzi no draudzenes grāmatinas. Zinu, ka dalai protestantu nepatīk šī lūgšana, bet mēginu atvērt sirdi. Sajūtama ir draudzes vienotība – visi kā koris ar ganu priesteri un solistiem, kad jāteic noslēpumi (pa posmiem aprakstīta Jēzus dzīve). Priesteris aicināja apdomāt- kādā nodomā veltām šo braucienu. Būšot grēku atlaides. Aizdomājos, kā tas jāsaprot… Vērtīgas sarunas un pārdomas un pieredzes apmaina ar draudzeni- par dzīvi, ticību, piedzīvoto Dieva tuvumu, kā arī mūsu ikdienas rūpēm. Visa kompānija mums draudzīga un priecīgā garastāvoklī. Pārstāvēti dažādi vecumi un tautības. /Aija Volka/

13:24: Tiek iznesta Aglonas ikona

13:18: Dalies ar saviem iespaidiem soc. tīklos izmantojot tēmturi #PāvestsLatvijā2018

13:12 Dzimusi no tautas, kas vaimanas pārvērtusi dziesmā un dejā. Manas saknes ir debesīs. Šodien un pirms 25 gadiem #PāvestsLatvijā2018

12:23: LSMSkarbs par pasauli, gaišs par Latviju – eksperti par pāvesta vēstījumu Rīgas pilī

12:21: Pāvests ietur pusdienas ar senioriem.

10:00: Tiešraidēm no Pāvesta vizītes var sekot gab Radio Maria tiešraidēs, gan arī LTV.

9:12: Aija autobusā kopā ar Ventspils katolu draudzi un citiem interesentiem, kas atsaukušies braukt uz Aglonu. Izbraucām plkst. 6:15.

Jānis Locs
Jānis Locs par sevi teic pavisam īsi: "Esmu jautrs cilvēks, kam ir daudz labu ideju."