IesakāmIzpētePar Mums

Tuvumā.lv iekļūst blogu topā 20. Kāds bijis populārākais saturs 2019. gadā?

Starptautiskais interneta pētījumu uzņēmums ”Gemius” šī gada 5.februārī publicēja jaunāko blogu topa rezultātu. Interneta medijs Tuvumā.lv – kurā mēdzam publicēt arī rakstus bloga žanrā – kopvērtējumā no 26. vietas pērnā gada pavasarī pakāpusies uz 18. vietu rudenī ar kopumā 2115 apmeklētājiem attiecīgajā mēnesī, kad veikti mērījumi. Pētījām, kādas ir pērnā gada tendences interneta lietotāju paradumos, un kāds mūsu radītais interneta saturs pērn kopumā bijis populārākais.

Pēc apmeklējuma no datoriem blogu topā esam pakāpušies no 20. vietas aprīlī uz 15. vietu novembrī (ar 842 apmeklētājiem). Pēc apmeklējuma no mobilajām ierīcēm – pavasarī bijām 28.vietā, bet rudens topā – 16. vietā (ar 1273 apmeklētājiem). Tuvumā.lv lasa 64% sievietes un 36% vīriešu. Lielākā daļa lasītāju jeb 47% ir vecumā no 45 līdz 54 gadiem. 24% ir vecumā no 35 līdz 44 gadiem.

Tuvuma.lv un ebaznica.lv salīdzinājums pēc auditorijas vecuma grupām. Izmantoti dati no ”Gemius” blogu topa rezultātiem.

Būtiski lielāka lasītāju auditorija ir kristīgajam blogam e – BAZNICA, kas blogu topa kopvērtējumā ir augstajā trešajā vietā ar kopumā 14 566 apmeklētājiem. Pieteikties blogu topa mērījumiem mūs pamudināja tieši e – BAZNICA veidotāji – paldies par izaicinājumu!

Latvijā populārākais blogs kristiešiem ir ”ebaznica.lv”

Par pētījuma rezultātiem vairāk lasi šeit.

 

“Gemius” blogu topu datus apkopo un publicē divas reizes gadā. Tops veidots, balstoties uz interneta lietotājiem vecumā no 7 līdz 74 gadiem, kas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus, apmeklējuši kādu no mērītajiem blogiem. Aktuāli četri izvirzītie kritēriji, lai izvērtētu pieteiktā bloga atbilstību pētījumam, t.i., tas nevar būt komercuzņēmuma blogs, oriģinālsaturam ir jābūt dominējošajam, bloga autoram ir jābūt zināmam (piemēram, sadaļā “Par mums” vai ar parakstu zem raksta), kā arī “Gemius” kods veic mērījumus visā lapā, nevis atsevišķā “bloga” sadaļā.


Piedāvājam iepazīties ar 2019.gadā vietnē ”Tuvumā.lv” publicētajiem vislasītākajiem oriģinālajiem rakstiem (dati pēc ”Google Analytics”)!

  1. Aivas Puļķes un Montas Zīles pārdomas. Kristietis pludmalē. Kā reaģējam uz skaistuļiem un plikumiem?

 

(2019. gadā raksts izlasīts 316 reizes)

2. Vizmas Šulcas intervija. “Tas brīdis, kad…” jeb ar uguni azotē. Saruna ar Elīnu Lāci

“Tas brīdis, kad…” jeb ar uguni azotē. Saruna ar Elīnu Lāci

(2019. gadā izlasīts 284 reizes)

3. Zanes Antensones raksts. Ikdienas kristīgā mūzika #7. Anete un Uldis Kozlovski iesaka Spotify sarakstu (+ VIDEO)

Ikdienas kristīgā mūzika #7. Anete un Uldis Kozlovski iesaka Spotify sarakstu (+ VIDEO)

(2019. gadā raksts izlasīts 262 reizes)

4. Aijas Volkas raksts. Pētījums pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019. Kandidāti — kristīgu vērtību popularizētāji (papildināts)

Pētījums pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019. Kandidāti — kristīgu vērtību popularizētāji (papildināts)

(2019. gadā raksts izlasīts 224 reizes)

5. Maijas Blumbergas liecība. Brīvība no vajājošām atmiņām (+ AUDIO, VIDEO)

Maijas Blumbergas liecība. Brīvība no vajājošām atmiņām (+ AUDIO, VIDEO)

(2019.gadā izlasīts 217 reizes)

6. Laura Kroļa un Līgas Prikules raksts par Aijas Volkas vadītu diskusiju.

Kā neielaist viltus ziņas baznīcā? Diskusijas dalībnieku ieteikumi (+ FOTO, VIDEO)

Kā neielaist viltus ziņas baznīcā? Diskusijas dalībnieku ieteikumi (+ FOTO, VIDEO)

(2019. gadā raksts izlasīts 199 reizes)

7. Lāsmas Avotiņas raksts. No klostermāsām viduslaikos līdz pāvestiem mūsdienās. Sakrālo lietu muzejs iepazīstina ar katolisma tradīciju

No klostermāsām viduslaikos līdz pāvestiem mūsdienās. Sakrālo lietu muzejs iepazīstina ar katolisma tradīciju

(2019. gadā raksts izlasīts 199 reizes)

8. Viktorijas Slavinskas- Kostigovas un Aijas Volkas raksts. Kristiešiem nozīmīgi notikumi Latvijā 2018. gadā. TOP 15 (+VIDEO)

Kristiešiem nozīmīgi notikumi Latvijā 2018. gadā. TOP 15 (+VIDEO)

(2019. gadā raksts izlasīts 197 reizes)

9. Andra Folkmaņa humoreska. Pircējs ieiet veikalā

(2019.gadā raksts izlasīts 196 reizes)

10. Ikdienas kristīgā mūzika #6. Iesaka Vineta Urtāne (+ VIDEO)


Piedāvājam iepazīties arī ar vislasītākajiem 2019.gadā vietnē ”Tuvumā.lv” pārpublicētajiem rakstiem!

  1. Augusta Kolma pārdomas: “Īsta mīlestība negaida” 

Īsta mīlestība negaida

Īsta mīlestība negaida

Raksts ir saīsināta versija sākotnēji publicētajam kristīgā izdevuma “Jēzus Draudzes Dzīve“ 2017. gada februāra numurā.

(2019.gadā izlasīts 907 reizes)

2. Aijas Volkas intervija. Ainars Purmalis: Mana pirmā draudze ir ģimene (+ VIDEO), papildināts

Ģimenes foto no personīgā arhīva ”Facebook”

Pārpublicēts no “Baptistu Vēstneša”. (2019. gadā izlasīts 701 reizi)

3. Aļesjas Lavrinovičas intervija. Par kalpošanu Zviedrijā, kas Latvijā tika aizliegta. Intervija ar luterāņu mācītāju Zilgmi Eglīti

Par kalpošanu Zviedrijā, kas Latvijā tika aizliegta. Intervija ar luterāņu mācītāju Zilgmi Eglīti

Pārpublicēts no sieviesuordinacija.lv (2019. gadā izlasīts 300 reizes)

4.  Kā iegūt Dieva mieru? Fragmenti no sprediķiem (+ VIDEO)

Izvilkums no mācītāju Edgara Maža un Raivja Dekšņa sprediķiem, un ieteikts video ar Kaspara Simanoviča sprediķi un Dāvida Gleškes saruna ar Līgu Broku.

(2019. gadā raksts izlasīts 258 reizes)

5. Augusta Kolma un Kristīnes Trigubas pārdomas. Atgriešanās pirmoreiz. Atgriešanās otrreiz…

(2019.gadā raksts izlasīts 180 reizes)


Pērn populārākie Tuvumā.lv raksti, kas bija publicēti jau iepriekšējos gados.

Uldis Jumejs

1. Ingrīdas Pērkones intervija. Dzīvē nav tādu situāciju, kad nevar palīdzēt. Intervija ar psihoterapeitu Uldi Jumeju

(2019. gadā izlasīts 795 reizes)

 

 

2. Četru autoru – Jolantas Raitas, Elīnas Tomasas, Brigitas Kabuces un Vizmas Šulcas – atmiņu stāsti. Starp tumsu un gaismu. Ziemassvētku stāsti

(2019. gadā izlasīts 594 reizes)

TUVUMA.lv ir veidots kā nekomerciāls dzīvesstila medijs (interneta žurnāls), kurā publicējam oriģinālus izpētes rakstus, aprakstus, intervijas, komentārus, sprediķus u.c. žanru materiālus par nozīmīgo kristiešu dzīvē, pēc iespējas ievērojot kvalitatīvas žurnālistikas standartus. Vēlamies veicināt gan pētniecisko žurnālistiku, gan pilsonisko žurnālistiku par kristīgu dzīvesveidu. Par medija principiem un uzturēšanu vairāk lasi: fonds.tuvuma.lv. Esam ārkārtīgi pateicīgi mūsu uzticamajiem lasītājiem, kas iesaistās domapmaiņā un palīdz mediju popularizēt, daloties ar mūsu radīto saturu.

3. Kristīgas nometnes – vasaras piedzīvojums un svētība

(2019. gadā izlasīts 570 reizes)

4. Metaforas un populāri teicieni, kuri sakņojas Bībelē

(2019. gadā izlasīts 569 reizes)

5. Pa Svētā Jēkaba ceļu. Svētceļnieces Laines Kainaizes pieredze

(2019. gadā izlasīts 474 reizes)

2019. gadā lasītākās sadaļas.

Tuvumā.lv vislielākā interese bijusi par sadaļu ”PERSONAS”.

Nākamā izvēle: “ATTIECĪBAS“, “IESAKĀM“, “IZPĒTE“, ”KALENDĀRS”.

Vislielākā interese bijusi par autoriem: Andri Opengeimu, Aļesju Lavrinoviču, Aiju Volku, Andri Folkmani, Jāni Skulmi.

Populārākais saturs internetā

 

”Gemius”, analizējot pērnā gada datus, kopumā secinājis, ka “turpina samazināties gados jauno lietotāju skaits, kas internetu pārlūko no datoriem, tikmēr desmit gadu laikā vairāk nekā divreiz pieaudzis interneta lietotāju skaits no datoriem vecumā pēc 55 gadiem.”

Latvijā ir 1 429 000 interneta lietotāji (Real Users). Vidēji mēnesī Latvijā 1 234 000 lietotāji interneta pārlūkošanai izmantojuši datorus, 1 045 000 – mobilos telefonus, bet 125 000 internetu lietojuši savos planšetdatoros.

Interneta lietotāji no datoriem visbiežāk lieto Google, sociālos tīklus “Facebook”, “Instagram” un “Twitter”, mobilo sakaru operatoru mājas lapas, iepirkšanās portālus, kā arī banku un dažādu pakalpojumu sniedzēju vietnes.

”Gemius” veido arī Latvijā populārāko interneta lapu topu. Pirmajā vietā ir komerciālais ziņu portāls “Delfi.lv”, kam ir lielākā interneta medija redakcijā Latvijā un kas katru dienu publicē vairāk nekā 150 rakstus, turklāt kura saturu papildina arī vairāki interneta žurnāli: gardēžiem Tasty.lv, ģimenes forumu Cālis.lv, sievietēm viņa.lv, ceļotājiem Tūrismagids.lv un Turgid.lv, saimniekotājiem TavaMaja.lv un TavsDarzs.lv, izklaidei portāli Skats.lv, TCHK.lv, horoskopi Orākuls.lv, un veselīga dzīvesveida cienītājiem portāls Rutks.lv. Delfi.lv ir Baltijas valstīs lielākā interneta masu mediju uzņēmuma – “Ekspress Grupp” – sastāvdaļa.

 

Aija Volka
Aija ir medija īpašnieka - nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' - dibinātāja. Kopš 2022. gada novembra nodibinājuma koordinatore. Līdz 2020. gada decembrim bijusi fonda valdes priekšsēdētāja un Tuvumā.lv galvenā redaktore. Aija uzaugusi un profesionālās gaitas sākusi Rīgā, bet šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Strādā Ventspils bibliotēkā. Aijas sirdslieta ir mūzika- patīk sacerēt dziesmas, dziedāt, spēlēt klavieres. Raksta arī dzeju- kādi no dzejoļiem iekļauti kopkrājumā ''Tur, aiz loga...'' Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties jautājumos par žurnālistiku, auditorijas vajadzībām un gaidām un mediju ētiku. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Strādājusi laikraksta ''Diena'' izpētes un sabiedrības, Rīgas ziņu un politikas nodaļās, bijusi laikraksta ''Latvijas Avīze'' ziņu dienesta žurnāliste un Lasītāju servisa redaktore, portāla ''la.lv'' sadaļu redaktore, asistējusi portāla ''tvnet.lv'' sporta lapas redaktoru, veidojusi sižetus raidījumam ''Volejbola apskats'', rakstījusi kristīgajam žurnālam ''Tikšanās'' u.c. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Aijai īpaši sirdī bijusi kristiešu sadraudzība, jo pašas ģimenē un draugu lokā ir visdažādāko konfesiju kristieši un rūpējis jautājums, kā veicināt savstarpēju labāku saprašanos. 7 gadus veidoja blogu ar kristīgu ievirzi ''manapasaule.lv'', iegūstot domubiedrus, ar ko radās ideja par mediju ''TUVUMĀ'' kā starpkonfesionālu un redakcionāli neatkarīgu mediju. Idejas vārdā piesaistīti medija darbībai profesionāļi - visdažādāko konfesiju pārstāvji - , kuri tagad ir iesāktā turpinātāji.