IzpētePar MumsVideo

Kristieša dzīve – no piedzimšanas līdz nāvei. Aktuālās tēmas bērnībā 1.DAĻA (papildināts)

Par cilvēku vispārīgi varam teikt, ka vispirms mēs piedzīvojam bērnību, tad jaunību, briedumu, vecumu. Jautājumi, kas aktuāli vecumā, var nebūt aktuāli bērnībā un otrādi. Arī ticības dzīvi var nosacīti iedalīt posmos. Vai Tu esi jauns vai vecs? Savā ticībā vai fiziski? Kam ir lielāka nozīme – aptverot savu interešu loku? Apkopojām tēmas un atslēgvārdus, lai Tev būtu iespējams ērtāk aptvert, kurā dzīves posmā atrodies šobrīd Tu, kas tieši Tev ir aktuāls šodien, un kas atrodams noderīgs Tuvumā.lv.

BĒRNĪBA

# Runā bērni

Inese ar dēlu Miķeli. Foto no personīgā arhīva

Pagaidām mums ir viens raksts, kurā izsakās kāds bērns. Lasi interviju, kurā kopā ar vecākiem piedalījās Miķelis.

 

 

 

IESAKĀM

 

# Video bērniem

Bērnu veidotus video atradīsi pievienotus:

Turpmāk vari sekot līdzi  ”Youtube.com” kontā mūsu ieteiktu video sarakstam ”IESAKĀM | Bērniem”.

Starp citu, mūsu ”Facebook” lapā atradīsi video, kurā Ziemassvētku konkursa izlozes uzvarētājus reiz paziņoja Tuvumā.lv galvenās redaktores Aijas Volkas vecākais dēls Regnārs.

Bērnībā, kā arī ticības sākuma posmā aktuālas tēmas

Piedāvājam atslēgvārdus ar linkiem uz Tuvumā.lv publicētiem rakstiem- tie domāti pieaugušajiem, taču skartas tēmas saistībā ar to, kas aktuāls bērnības posmā. Noderēs gan bērnu vecākiem, vecvecākiem, gan ikvienam, kas vēlas iepazīt bērnu sevī…

Foto: Billijs Locs

# dzemdības # sapņi, # vīzijas, # zīmes, # brīnumi, # kas ir Jēzus, # kas ir Svētais Gars, # eņģeļi, # kas ir Sātans # Bībele, # grāmatas bērniem, # lūgšana, # lūgšana mēlēs, # baznīca, # kristības, # rotaļlietas,  # svētdienas skola, # kristīgas nometnes bērniem, # attiecības ar vecākiem, # attiecības ar vecvecākiem, # bērnu savstarpējās attiecības, # pasākumi bērniem, # bērnu teātris, # kristīgie klauni, # mūzika , # kā mīlēt sevi, # kā iepazīt sevi,  #seksualitāte, #depresija,  #veselības problēmas, # vardarbība #tuvinieka nāve

Foto: pexels.com

# Kristietis kopš bērnības

Autore Vizma, omamma un Vizmas māsa Lāsma omammai klēpī. Foto Vizmas no personīgā arhīva

Kāda ir bērna ticība? To varam uzzināt arī no tiem, kas kopš bērnības tic Dievam. Lasi:

IESAKĀM

 


 

PIEDALIES PĒTĪJUMĀ! 
Mileniāļi, hipsteri, veģetārieši, ”zero waste” piekritēji, zaļie, konservatīvie, liberālie, feministi, radikāļi utt… Un vēl tik daudz dažādu apzīmējumu ir cilvēkiem 21.gadsimtā. Kāda ir Tava identitāte? Droši vien Tu vispirms sevi sauc par kristieti vai arī esi iemaldījies šajā lapā – medijā Tuvumā.lv – aiz ziņkāres uzzināt, kas tie kristieši tādi ir (tas neizslēdz, ka vienlaikus piederi arī kādām iepriekš nosauktām un vēl nenosauktām grupām). Kā Tev šķiet -kas raksturo kristieti?

Mēdz teikt- cilvēki, kuri sākuši “meklēt Dievu”. Tad ir “jaunie kristieši”, “kristītie”, “iesvētītie”, iestiprinātie”, ”piedzimušie no Augšienes”, “Jēzus sekotāji”, “dedzīgie kristieši”, “nobriedušie kristieši”…  Arī “nogurušie”, “atkritušie”, “nomaldījušies”, “atgriezušies” un citi apzīmējumi. Nemaz nerunājot par piederību dažādām konfesijām, teoloģiskajiem virzieniem, lielām vai mazām, pilsētu vai lauku, oficiāli reģistrētām vai nereģistrētām draudzēm utt. Pat mūzikas gaume mēdz atšķirties – vieniem patīk tradicionālie baznīcu dziedājumi, citiem – populārā kristīgā mūzika, bet vēl kādam kristīgais roks, hiphops u.c.

Jāatzīst, visā šajā dažādībā mēdz būt strīdi – “pareizie” vai “nepareizie” kristieši… Un pat apsaukāšana par  ”’vilkiem avju drānās”, “fundamentālistiem”, “burta kalpiem”, “maldu mācītājiem” u.c. “Liekuļi”, “sūdzambībeles”,”gļēvuļi” – tie salīdzinoši tādi pavisam parasti apzīmējumi.

Tātad, kas raksturo kristieti?

Kas ir aktuāls Tev šobrīd? Iespējams, tikai viens jautājums.

 


Turpinājums sekos – par aktuālajām tēmām jaunībā, briedumā, vecumā….

*Raksts papildināts ar ieteiktiem video 2020.gada 2.jūlijā.

Aija Volka
Aija ir medija īpašnieka - nodibinājuma ''Kristīga dzīvesveida izpētes fonds'' - dibinātāja. Kopš 2022. gada novembra nodibinājuma koordinatore. Līdz 2020. gada decembrim bijusi fonda valdes priekšsēdētāja un Tuvumā.lv galvenā redaktore. Aija uzaugusi un profesionālās gaitas sākusi Rīgā, bet šobrīd ar vīru un trim dēliem dzīvo Ventspilī. Strādā Ventspils bibliotēkā. Aijas sirdslieta ir mūzika- patīk sacerēt dziesmas, dziedāt, spēlēt klavieres. Raksta arī dzeju- kādi no dzejoļiem iekļauti kopkrājumā ''Tur, aiz loga...'' Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu komunikācijas zinātnē (LU SZF), specializējoties jautājumos par žurnālistiku, auditorijas vajadzībām un gaidām un mediju ētiku. 2010.gadā ieguvusi Žurnālistikas cerības balvu par pētniecisko žurnālistiku. Strādājusi laikraksta ''Diena'' izpētes un sabiedrības, Rīgas ziņu un politikas nodaļās, bijusi laikraksta ''Latvijas Avīze'' ziņu dienesta žurnāliste un Lasītāju servisa redaktore, portāla ''la.lv'' sadaļu redaktore, asistējusi portāla ''tvnet.lv'' sporta lapas redaktoru, veidojusi sižetus raidījumam ''Volejbola apskats'', rakstījusi kristīgajam žurnālam ''Tikšanās'' u.c. Sevi par kristieti uzskata kopš agras bērnības, kristījusies 16 gadu vecumā Rīgas Āgenskalna baptistu draudzē. Aijai īpaši sirdī bijusi kristiešu sadraudzība, jo pašas ģimenē un draugu lokā ir visdažādāko konfesiju kristieši un rūpējis jautājums, kā veicināt savstarpēju labāku saprašanos. 7 gadus veidoja blogu ar kristīgu ievirzi ''manapasaule.lv'', iegūstot domubiedrus, ar ko radās ideja par mediju ''TUVUMĀ'' kā starpkonfesionālu un redakcionāli neatkarīgu mediju. Idejas vārdā piesaistīti medija darbībai profesionāļi - visdažādāko konfesiju pārstāvji - , kuri tagad ir iesāktā turpinātāji.